Escape room w Domu Wschodnim!

Czy znacie zabawę zwaną „escape-roomem” ? Chcielibyśmy zaprosić Was serdecznie na taką właśnie grę – organizowaną w Domu Wschodnim! Niekoniecznie będziecie musieli „uciec” z pokoju, jak nazwa wskazuje, ale na drodze do sukcesu w grze, trzeba będzie rozwikłać interesujące zagadki, złamać kody, skojarzyć fakty, a czasem odwołać się do własnej wiedzy. Będziecie musieli zanurzyć się w arkana wiedzy literaturoznawczej, geograficznej, religijnej oraz logiki, aby w biurze naszego Stowarzyszenia odnaleźć odpowiedź na pytanie, co chciał nam przekazać znany profesor Elias as-Salam.

Profesor Elias as-Salam jest cenionym na całym Bliskim Wschodzie filozofem i politologiem. Jego wykłady przyciągają tłumy, gdyż nie tylko mówi w sposób porywający, ale także dotyka istoty problemów, które rozpalają pożar na Bliskim Wschodzie. Jakiś czas temu nasze Stowarzyszenie skontaktowało się z profesorem, żeby zaproponować organizację cyklu jego prelekcji w głównych miastach Polski. Okazało się, że prof. as-Salam pała wielką sympatią do Polski, jakiś czas temu zaczął nawet uczyć się polskiego, dlatego postanowił przyjechać osobiście, żeby wstępnie ustalić program. 14 września pojawił się w Łodzi. Podczas spotkania z Olą, która prowadzi Biuro „Domu Wschodniego”, wyglądał na zaniepokojonego i sugerował, że to, co odkrył jako lekarstwo na bolączki Bliskiego Wschodu i wszędzie głosi, nie wszystkim się podoba i że wcale niemało jest ludzi, którzy chcieliby, żeby zamilkł. Ze względu na swoje obowiązki Ola musiała zostawić profesora Eliasa na godzinę samego w biurze Stowarzyszenia, gdzie miał przyjść Prezes „Domu Wschodniego”. Niestety gdy się pojawił, profesora już nie było. Na drugi dzień dostaliśmy uspokajającą wiadomość mailową: „Musiałem zniknąć. To, co najważniejsze wam zostawiłem”. Domyślamy się, że odkrycie, którym prof. Elias as-Salam dzieli się ze światem, jest gdzieś w biurze naszego Stowarzyszenia. Niestety aktówka, którą zostawił, jest zamknięta na dwie kłódki, do których nie znamy kodu, a jego notatnik niewiele nam pomógł. Pomożecie nam odkryć to, co chciał nam powiedzieć?

* * *

Wszystkie escape-roomy oferują rozrywkę przynajmniej za 100 PLN od grupy uczestników. Przekonacie się, że nasz escape room jest równie profesjonalny. Będziemy wdzięczni, jeśli uznacie, że działania naszego Stowarzyszenia warte są wsparcia darowizną w takiej samej wysokości w zamian za równie dobrą zabawę, którą dla Was przygotowaliśmy. Zapraszajcie znajomych!

Datę i godzinę gry można ustalać z Olą (tel. 661 081 506) lub przez prywatną wiadomość na Facebooku.

Do naszego escape roomu zapraszamy do biura „Domu Wschodniego” w Łodzi, ul. Więckowskiego 13.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *