"Fratelli tutti" w Łodzi - let's start

"Fratelli tutti" w Łodzi - let's start

4 czerwca odważyliśmy się zacząć jeden z naszych wymarzonych pomysłów: klubokawiarnię "Fratelli Tutti", która działa w Łodzi, przy ul. Piramowicza 11/13, jeszcze nie na 100%, ale już od ubiegłego weekendu. 

"Chcemy stworzyć miejsce, w którym kazdy będzie się czuł u siebie. Miejsce nie dla Polaków, Afrykańczyków, Arabów czy Ukraińców, ale miejsce dla wszystkich - mówił podczas otwarcia prezes Stowarzyszenia, ks. Przemysław Szewczyk - "Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, chcemy więc się poznać lepiej, zbliżyć do siebie i działać razem".

Obszerne fragmenty wystąpienia inaugurującego klubokawiarnię można obejrzeć tutaj.

Klubokawiarnia "Fratelli tutti" będzie gościć wydarzenia kulturalne i towarzyskie, warsztaty, wykłady i różne inicjatywy, których jedynym celem jest budowanie między ludźmi różnych narodów, kultur i religii powszechnego braterstwa.

"Fratelli tutti" nie jest przedsięwzięciem komercyjnym, utrzymuje się z darowizn przekazywanych na ten cel przez naszych przyjaciół, a poszczególne wydarzenia finansowane są ze składek uczestników. Jeśli zechcecie wesprzeć organizację tego wyjątkowego miejsca, będziemy bardzo wdzięczni za wasze wsparcie. Potrzebujemy środki, żeby jeszcze dokupić potrzebne meble i wyposażenie oraz zapatrzyć się w kawę, herbatę i napoje. Przydadzą się także środki na konieczne wydatki związane z organizacją wydarzeń. Za każde wsparcie będziemy wdzięczni!

Środki na wsparcie klubokawiarni "Fratelli tutti" można przekazać na konto Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”

ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Fratelli tutti

Można także skorzystać z szybkich platności:

PRZEKAŻ 10 PLN           PRZEKAŻ 100 PLN

PRZEKAŻ 20 PLN           PRZEKAŻ 200 PLN

PRZEKAŻ 30 PLN           PRZEKAŻ 300 PLN

PRZEKAŻ 50 PLN           PRZEKAŻ 500 PLN

Wielkie dzięki za Wasze wsparcie!

I koniecznie wpadnijcie do "Fratelli tutti" w Łodzi przy Piramowicza 11/13

 

Files to download