Młodzi z Pabianic dla dzieci z Aleppo

Młodzi z Pabianic dla dzieci z Aleppo

Po raz drugi młodzież z pabianickich liceuów zorganizowała wyjątkowy koncert kolęd - "Tylko miłość zmieni życia bieg - kolędy dla Aleppo" - który w tym roku odbył się 3 lutego w hotelu "Fabryka Wełny" (relacja z koncertu została opublikowana przez "Życie Pabianic"). Podczas koncertu nie tylko wykonali z wielkim talentem kolędy i utwory inspirowane tajemnicą Bożego Narodzenia, ale zaprosili uczestników wydarzenia do przyjrzenia się sytuacji w Syrii. Wspierający młodych w organizacji koncertu nauczyciele: Małgorzata Przygocka-Wypych i Dariusz Wypych prowadzili długie rozmowy z zaproszonymi gośćmi: Wiolettą Brzezińską, Szymonem Samounem z Syrii i ks. Przemysławem Szewczykiem, prezesem "Domu Wschodniego". Dzięki temu można było odnieść wrażenie, że koncert duchowo wykonany był w Syrii, pośród ofiar wojny. Słowa "dla Aleppo" zawarte w tytule koncertu nie były tylko słowami, ale faktem.

Podczas koncertu wyemitowane zostało nagranie przesłane przez dr Binan Kayyali, która w Aleppo posługuje najbardziej potrzebującym ofiarom syryjskiego konfliktu: niepełnosprawnym dzieciom. Zebrane podczas koncertu środki zostaną przekazane do Aleppo żeby wesprzeć szkołę, której jest dyrektorem.

Tajemnica Bożego Narodzenia ma niezwykłą moc otwierania nas na autentyczne braterstwo między ludźmi. Przypomina o najbardziej potrzebujących i czyni ich w naszych oczach równymi Bogu, który stał się jednym z nich. Niezwykle cieszy, że młodzi ludzie dają się jej kształtować i swoje talenty angażują w dzieła konkretnej pomocy.

Szkoła dr Binan boryka się z problemami finansowymi, bez rozwiązania których niepełnosprawne dzieci z Aleppo mogą stracić jedyne miejsce edukacji i wsparcia w tym mieście. Bardzo dziękujemy młodzieży z Pabianic za ich pomoc.

Środki na wsparcie szkoły w Aleppo można przekazać na konto Stowarzyszenia "Dom Wschodni - Domus Orientalis"

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"
ul. Więckowskiego 13, Łódź
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Szkoła dr Binan

Podoba ci się to, co robimy? Dołącz do nas!

 

Files to download