Łódź dla Aleppo!

Łódź dla Aleppo!

W dniach 26 - 28 kwietnia bieżącego roku w Łodzi będzie miało miejsce niezywkłe wydarzenie: całe miasto zmobilizuje się do wsparcia syryjskiego Aleppo! "Łódź dla Aleppo" jest wydarzeniem, w którym uczestniczą wszyscy mieszkańcy miasta bez względu na ich religię, światopogląd, przekonania polityczne, pochodzenie. Arcybiskup Łodzi Grzegorz Ryś poprosił wszystkie parafie miasta o zbiórkę pieniędzy na rzecz mieszkańców Aleppo. Do zbiórki dołączają się inne wspólnoty chrześcijańskie. Gmina żydowska będzie kwestować na Cmentarzu Żydowskim, łódzcy muzułmanie w swoich domach modlitwy. W sobotę i niedzielę, 27 i 28 kwietnia "Dom Wschodni" przy współpracy z Łódzką Caritas i innymi lokalnymi organizacjami będzie prowadzić zbiórkę uliczną na pomoc mieszkańcom Aleppo. Wydarzenie objęła patronatem Prezydent Miasta Łódź.

Zapraszamy Was wszystkich do udziału w tym wydarzeniu! Bardzo potrzebni nam są wolontariusze do organizacji wydarzenia i przeprowadzenia zbiórki. Jeśli możecie poświęcić kilka godzin podczas ostatniego weekendu kwietnia, nie zastanawiającie się długo, ale skontaktujcie się z nami wyrażając gotowość do pracy wolontaryjnej (prosimy o e-mail na adres: kontakt@domwschodni.pl lub wiadomość przez formularz kontaktowy na naszej stronie). Potrzebujemy wolontariuszy od godziny 8.00 rano do 21.00 w sobotę i w niedzielę. Napiszcie w wiadomości, w jakich godzinach możecie się zaangażować, odpowiemy wyjaśniając dokładnie, co, gdzie i kiedy. Powiedzcie o tym wydarzeniu w rodzinach, wśród przyjaciół i znajomych. Niech "Łódź dla Aleppo" pokaże światu, że łodzianie potrafią być solidarni między sobą i z potrzebującymi.

"Łódź dla Aleppo" to nie tylko zbiórka pieniędzy od miasta dla miasta, ale także kilka wydarzeń, które pomogą nam nawiązać kontakt z tym syryjskim miastem, które cierpi z powodu niszczącej wojny.

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się w auli Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ (ul. Składowa 43) konferencja akademicka p.t.: "Aleppo wczoraj i dziś".

W sobotę i niedzielę - 27 i 28 kwietnia - na ulicach miasta stanie wystawa "Spacer po Aleppo w Łodzi", na której zaprezentujemy sytuację miasta oraz przestrzenie, w których możemy pomóc jego mieszkańcom. Każdy łodzianin, który odbędzie „Spacer po Aleppo w Łodzi” odwiedzając 7 punktów wystawy otrzyma dyplom „Łodzianin solidarny z Aleppo”. Przy każdym punkcie wystawy będą dostępne osoby, które pochodzą z Aleppo lub miasto odwiedzały, z którymi można będzie osobiście porozmawiać na temat sytuacji w mieście.

W sobotę wieczorem, 27 kwietnia o godz. 20.00 w auli Wyżeszego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. św. Stanisława 14) cudzoziemcy związani z projektem "You can sing it!" zaśpiewają podczas koncertu charytatywnego "Wszyscy dla Aleppo".

W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 20.00 w parafii Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności będziemy modlić się w ramach spotkania "Różaniec za braci!".

Bardzo serdecznie zapraszamy Was do współpracy i do włączenia się w tworzenie w Łodzi tego niezwykłego wydarzenia. Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc!

Dołączcie do wydarzenia "Łódź dla Aleppo" na Facebooku!

________________________________________________________

Środki na pomoc mieszkańcom Aleppo w ramach akcji "Łódź dla Aleppo" można będzie przekazać podczas zbiórki do puszek prowadzonej na ulicach Łodzi w dniach 26-28 kwietnia 2019 roku. Można także dokonywać wpłat bezpośrednio na nasze konto:

5 PLN   10 PLN   20 PLN

50 PLN    100 PLN   200 PLN

300 PLN   500 PLN   1000 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”

ul. Więckowskiego 13, 90-721 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Podoba Ci się to, co robimy? Buduj z nami Dom Wschodni!

Files to download