Różaniec za braci w grudniu

Różaniec za braci w grudniu

W grudniu po raz kolejny zapraszamy do udziału w modlitwie "Różaniec za braci" w intencji chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w jedności z nimi. List od braci i rozważania przygotował na grudzień Michel z Damaszku.

Pisze do nas dając piękne świadectwo o powołaniu, które wierzący w Chrystusa na Bliskim Wschodzie rozpoznają jako własne:

Jak zdecydowana większość chrześcijan na Bliskim Wschodzie, my, chrześcijanie w Syrii jesteśmy ludźmi miłującymi pokój i marzącymi o lepszym jutrze, czyniąc to, co najbardziej służy realizacji tego marzenia. Jesteśmy stworzeni dla miłości, pokoju i przebaczenia. Jedyną wiadomością, jaką mamy do przekazania światu, jest zaproszenie do pokoju w tym świecie, które sami otrzymaliśmy od naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Dziękuje też z serca za naszą modlitwę:

Bardzo Wam zatem dziękuję za Waszą modlitwę i zaangażowanie. Dziękuję także naszemu Panu, bo to dzięki Jego śmierci i zmartwychwstaniu jesteśmy braćmi, chodź dzieli nas tak wiele. Łączy nas jednak głęboka wiara w to, że Bóg jest naszym Ojcem, a my jesteśmy braćmi.

Dołączamy się do tych podziękowań skierowanych do tych wszystkich, którzy organizują w swojej parafii lub wspólnocie spotkanie modlitewne, żeby pomodlić się raz w miesiącu Różańcem za braci.

Wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się w tę inicjatywę, zachęcamy do przeczytania, na czym polega i do podjęcia konkretnych działań:

Chcesz zorganizować spotkanie "Różaniec za braci!"? Tutaj tłumaczymy, jak to zrobić!