Różaniec za braci w kwietniu: list i rozważanie Markosa z Egiptu

Różaniec za braci w kwietniu: list i rozważanie Markosa z Egiptu

W kwietniu nie jesteśmy w stanie spotkać się w parafiach i wspólnotach, żeby wspólnie odmówić Różaniec za braci. Zachęcamy jednak do podjęcia modlitwy Różańcem za braci w domach, w gronie rodzinnym.

List na kwiecień napisał do nas Markos, chrześcijanin z Egiptu. Jest zaprzyjaźniony z Domem Wschodnim i nie jest mu obca Polska. W swoim liście pisze:

Bardzo się cieszę, że mogę pisać do Was, Polaków. Zawsze przypominacie nam  o prawdziwym nabożeństwie do Chrystusa i Jego Najświętszej Matki Maryi. Cenimy także Waszą życzliwość oraz przywiązanie do Kościoła powszechnego.

Kilka dni temu widziałem zdjęcia Polaków, modlących się przed ołtarzem i Najświętszym Sakramentem, błagających o miłosierdzie Boże dla całego świata w tym trudnym czasie.  Zdjęcia te zrobiły wrażenie na mnie i moich znajomych Egipcjanach, jako wspaniała inspiracja do prawdziwej pobożności.

Kilka lat temu spotkałem kilka osób z Polski, między innymi księdza, który podarował mi Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Był to wspaniały dar, odzwierciedlający dobroć Matki naszego Pana dla nas. W Egipcie zarówno chrześcijanie, jak i nie-chrześcijanie są oddani Najświętszej Maryi Pannie i proszą o Jej wstawiennictwo.

Rozważania różańcowe przygotował w oparciu o teksty Ojców Kościoła dobierając ich wypowiedzi do każdej z tajemnic, dzięki czemu medytacja tajemnic wprowadza nas w głęboką jedność z Kościołem pierwszych wieków.

W niedzielę 5 kwietnia o godz. 10.30 rozpocznie się transmisja wspólnej modlitwy na profilu Facebookowym Domu Wschodniego. Dołączcie do tego wydarzenia on-line. Jeśli jesteście zainteresowani otrzymaniem materiałów przygotowanych na kwiecień, skontaktujcie się z nami przez nasz profil na Facebooku lub e-mailowo: kontakt@domwschodni.pl.

Osoby chcące przy okazji modlitwy przekazać wsparcie dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie mogą to uczynić przelewem na konto Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"
ul. Więckowskiego 13, Łódź
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Różaniec

Czym jest Różaniec za braci?

Chcesz włączyć się w organizację Różańca za braci? Zapraszamy!

Files to download