Różaniec za braci w lipcu

Różaniec za braci w lipcu

Rozważania do modlitwy różańcowej za chrześcijan na Bliskim Wschodzie przygotował na lipiec Nabil Daraiye z syryjskiego Aleppo, emerytowany inżynier, człowiek oddany Kościołowi i modlitwom. Krzewi w Syrii adorację Eucharystyczną i dzięki jego inicjatywie w Aleppo od kilku lat w każdym kościele codziennie odbywa się adoracja. Z wielką radością przyjął nasze zaproszenie do przygotowania materiałów na spotkania "Różaniec za braci" i zapowiedział, że sam zorganizuje grupę modlitewną w Aleppo.

W liście do osób modlących się podczas spotkań pisze:

Kiedy w braterskiej jedności stajemy przed Panem kierując nasze myśli ku Jezusowi Chrystusowi, przede wszystkim widzimy Jego otwarte na krzyżu ramiona, którymi objął cały świat. Ukrzyżowany oddał za nas swoje życie i udzielił nam udziału w swoim zmartwychwstaniu. Dał nam życie nowe, dzięki któremu rozumiemy, że nasze ziemskie życie jest przejściowe i w nim nosimy w sobie człowieka wiecznego.

Dziękując za modlitwę różańcową organizowaną w Polsce w intencji chrześcijan na Bliskim Wschodzie, pisze:

Jako chrześcijanie w Syrii jednoczymy się z wami na modlitwie i wyrażamy głębokie podziękowanie za wszystko, co odczuwacie myśląc o nas i o naszym zranionym świecie. W cierpieniu, które łączymy z krzyżem Chrystusa, jaśniej widzimy istotę chrześcijańskiej wiary i nabieramy pewności, że wąska i stroma ścieżka jest jedyną, na której odczuwamy tajemnicę nieskończonej miłości. Mimo całego trudu, którego doświadczyliśmy i nadal doświadczamy, pewni jesteśmy nadziei, którą złożyliśmy w Bogu, naszym Ojcu i naszym bezpiecznym schronieniu. Dzięki za Waszą miłość! Dzięki za konkretny dowód, że należycie do autentycznych uczniów Chrystusa.

Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę Różaniec za braci! Już w ponad 20 parafiach i wspólnotach w Polsce regularnie organizowane są spotkania modlitewne w intencji chrześcijan na Bliskim Wschodzie "Różaniec za braci", które połączone są z konkretnym wsparciem dla tamtejszych wspólnot.

Jeśli chcesz zorganizować takie spotkanie w swojej parafii lub wspólnocie, skontaktuj się z nami: kontakt@domwschodni.pl.

Dowiedz się więcej o Różańcu za braci!

Files to download