Różaniec za braci w styczniu: list i rozważania siostry Barbary

Różaniec za braci w styczniu: list i rozważania siostry Barbary

Siostra Barbara od kilkudziesięciu lat mieszka i posługuje wśród chrześcijan Afryki Północnej. Obecnie przebywa w Tunisie, skąd przesłała list dla uczestników spotkania Różaniec za braci w styczniu i rozważania do modlitwy różańcowej.

Pisze między innymi o świętach Narodzenia Pańskiego, podczas których do Tunisu dotarła wiadomość o kolejnym ataku na chrześcijan w Nigerii. Dzieli się przy tej okazji swoim doświadczeniem życia w krajach muzułmańskich:

W Tunezji mieszkam już od wielu lat i mogę zaświadczyć o przyjaźni, wspólnej pracy i życiu razem z miejscową ludnością muzułmańską. Ostatnio pracuję w Caritas, współpracuję z miejscowymi organizacjami charytatywnymi i widzę bezinteresowne zaangażowanie wielu muzułmanów w pomoc potrzebującym.

Kończy swój list słowami:

Bardzo mnie i nas wszystkich tutaj cieszy Wasza wytrwała modlitwa za chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Pielęgnujemy tu wśród trudności starożytną tradycję Kościoła sięgającą pierwszych wieków po Chrystusie. Wasza pamięć o nas, wasze wołanie do nieba o potrzebne nam wsparcie oraz konkretne wsparcie, którego przy okazji Różańca za braci nam udzielacie, są niezwykle cenne. Dziękuję!

W styczniu odbędą się w wielu parafiach i wspólnotach kolejne spotkania modlitewne Różaniec za braci. Jeśli chcecie włączyć swoją parafię w tę modlitwę za chrześcijan na Bliskim Wschodzie, gorąco Was do tego zachęcamy.

Czym jest Różaniec za braci?

Chcesz włączyć się w organizację Różańca za braci? Zapraszamy!

Files to download