Różaniec za braci w styczniu w jedności ze wspólnotą klasztoru Mar Musa w Syrii

Różaniec za braci w styczniu w jedności ze wspólnotą klasztoru Mar Musa w Syrii

"List od braci" oraz rozważania do tajemnic różańcowych towarzyszące nam podczas styczniowego spotkania modlitewnego "Różaniec z braci" przygotowane zostały przez monastyczną wspólnotę syryjskiego klasztoru Mar Musa, znajdującego się w Nebek, niedaleko Damaszku.

W imieniu wspólnoty siostra Dima Fajjad pisze:

Przede wszystkim chciałabym wyrazić w imieniu całej naszej wspólnoty podziękowanie dla każdej osoby, która nas wspiera przez modlitwy, zwłaszcza w tym trudnym czasie wojny. Modlitwy uzdalniają nas do odczuwania obecności Pana oraz wsparcia i solidarności naszych braci i sióstr. Nieustannie odczuwamy łaskę bycia członkiem Kościoła, którego pozostałe członki czynią co w ich mocy, aby wesprzeć te cierpiące. Wiedząc jak wiele osób na świecie modli się za nas, znajdujemy odwagę, żeby pozostać tu, gdzie jesteśmy, i pomagać według naszych możliwości w różnych projektach humanitarnych realizowanych jedynie dzięki środkom przekazywanym nam przez wielu ludzi, aby uczynić choć trochę lżejszym ciężkie jarzmo wojny dźwigane na ramionach wielu. Proszę, byście byli pewni, że modlitwy są wielką pomocą zwłaszcza w tym trudnym czasie. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli będziecie ciągle pamiętali w Waszych modlitwach o nas i o naszym cierpiącym ludzie i kraju.

Na tej MAPIE można sprawdzić, w których parafiach organizowane są nabożeństwa Różaniec za braci. Zachęcamy gorąco do organizowania nabożeństw we własnej parafii lub wspólnocie. Służymy wszelką pomocą, każdemu, kto przez własne zaangażowanie chce zaprosić chrześcijan w Polsce do modlitwy i wsparcia braci na Bliskim Wschodzie. Osobie organizującej nabożeństwo prześlemy różaniec - relikwię, w którym zamieszczony został krzyż z drewna stropu maronickiej katedry z Aleppo zniszczonego podczas wojny. Na podany adres wyślemy materiały na każde spotkanie modlitewne: "List od braci" oraz rozważania napisane przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Środki zebrane podczas nabożeństwa należy przekazać na konto łódzkiej Caritas, a gdy trafią do potrzebujących braci na Bliskim Wschodzie, prześlemy Wam informację komu i jak pomagacie.

Zgłosić udział w Różańcu za braci można korzystając z FORMULARZA lub przez wiadomość na profilu inicjatywy na Facebook'u.

Zapraszamy do współpracy!