Solidarni z Bejrutem

Solidarni z Bejrutem

4.08.2021 roku obchodziliśmy rocznicę tragicznej bejruckiej eksplozji, która nie tylko zabrała ponad 200 istnień, a dziesiątki tysięcy ludzi pozostawiła bez dachu nad głową, ale także przyspieszyła zapaść gospodarczą i pogłębiła kryzys polityczny w Libanie.

Na miejscu  jesteśmy obecni  wraz z Caritas Łódź,  a prace podjęliśmy już kilka dni po wybuchu. Dziś po ponad roku naszej pracy nadszedł czas na kolejne podsumowanie, podziękowanie i prośbę o dalsze wsparcie.

 

Dotychczas pomogliśmy w remoncie 75 mieszkań, 4 innych obiektów, wsparliśmy reaktywację 29 miejsc pracy ("Daj Pracę!"), prowadziliśmy dystrybucje paczek żwynościowych, leków, piecyków,  zorganizowaliśmy projekt pomocy rodzinom poległych strażaków - wszystko za łączną kwotę 69.588,74 USD. Jednak cała ta pomoc to dopiero początek żmudnej walki o pokój w Libanie, gdyż sytuacja na miejscu jest dramtayczna - pensje straciły na wartości 90% ze względu na drastyczny wzrost ceny dolara, brak jest leków, paliwa, prądu, znacząco obniżył się poziom bezpieczeństwa.

Do naszych apelów o pomoc przyłączył się arcybiskup G.Ryś, który poprosił o kolektę  na Bejrut we wszysktich diecezjalnych parafiach w dn.01.08, po której w dniu następnym odbyła się w Łódzkiej Archikatedrze msza święta, równolegle odprawiana także w Bejrucie (wraz z połączeniem on-line i pozdrowieniami biskupów).

Dzięki temu mogliśmy kontynynuwać naszą misję i towarzyszyć nękanym licznymi problemami mieszkańcom tego pięknego kraju. Niestety Liban stoi na krawędzi, a w samym Bejrucie, w okolicach naszego biura doszło do tragicznych walk, w wyniku których 7 osób zginęło a ponad 30 zostało rannych. Prosimy o stałe wsparcie i modlitwę!

W zał. poniżej pliku PDF możecie poczytać więcej o naszej misji i jej efektach, a wsparcie możecie przekazywać korzystając z naszego konta lub DotPay:

Przekaż 30 PLN          Przekaż 50 PLN          Przekaż 100 PLN

Przekaż 200 PLN          Przekaż 300 PLN          Przekaż 500 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Solidarni z Bejrutem!

Dziękujemy!

Files to download