Solidarni z Bejrutem - podsumowanie 2,5-letniej misji w Libanie

Solidarni z Bejrutem - podsumowanie 2,5-letniej misji w Libanie

Czas tak szybko leci - już ponad 2,5 roku naszej Misji w Libanie, którą rozpoczęliśmy zaraz po tragicznej eksplozji mającej miejsce w bejruckim porcie 04.08.2020 roku. Od tej pory pracujemy intensywnie nie tylko na rzecz pomocy w odbudowie mieszkań, miejsc pracy czy zapewnienia pomocy doraźnej - zaczęliśmy też pracować z dziećmi i młodzieżą promując działania kulturalno-edukacyjne (projekt "Pierwszy Krok", "Wojtek Pomaga", "Ogrody Libanu). Cała nasza długofalowa wizja opiera się na kompleksowym wsparciu, tak aby ta pierwsza "humanitarna" pomoc stymulowała społeczność do samodzielnych działań i budowy lepszego jutra dla Libanu.

W 2020r gościliśmy w Bejrucie arcybiskupa G. Rysia, który wsparł nas swoją obecnością spędzając czas z beneficjentami, naszym zespołem oraz zwykłymi ludźmi, napotkanymi na ulicy. Historia miała swój ciąg dalszy, gdyż dzięki temu część środków zebranych w ramach Orszaku Trzech Króli w Łodzi trafi do potrzebujących w Bejrucie, a nam pozowli kontynuować Misję.

Poniżej w załączonych PDF możecie odnaleźć więcej szczegółów i konkretnych historii, które przedstawiamy w dwóch podsumowaniach: całościowym od początku Misji i za rok 2022. Dotychczas pomogliśmy wyremontować 113 mieszkań i 7 innych obiektów, reaktywować lub otworzyć 41 miejsc pracy, pomagać paczkami z żywnością (blisko 200), piecykami, mlekiem w proszku (3000 pudełek) czy odzieżą. W projekcie "Pierwszy Krok" mamy aktualnie 68 dzieci, a nasz Zespół Młodych wolontariuszy YBTE pomaga przy organizacji wystaw, koncertów, zielonych projektów i opiekuje się dziewczętami z domu "Beit al Fatat". Rozwijamy działania, gdyż sytuacja w Libanie niestety pogarsza się.

Za powyższymi liczbami stoją konkretne osoby! Wracamy do Nich gdyż są dla nas niezwykle ważni. Niektóre warsztaty pracy zostały wsparte dwukrotnie, widząc potencjał ich rozwoju. Podobnie w niektóych mieszkaniach musieliśmy zrobić dodatkowe prace lub zaopatrzyć ludzi w meble.

Rodziny, czy pojedyncze osoby otrzymujące od nas pomoc mają świadomość, że środki nie pochodzą tylko z większych zbiórek, ale też od "zwykłych" ludzi, takich jak oni. Ludzi w Polsce, którzy potafią podzielić się tym co mają z Braćmi i Siotrami  pięknym, utrapionym kraju, jakim jest Liban.

Stąd dziękujemy za pomoc dotychczas okazywaną, w szczególności za mniejsze i regularne wpłaty, zachęcając jednocześnie do dalszego wsparcia:

Przekaż 30 PLN          Przekaż 50 PLN          Przekaż 100 PLN

Przekaż 200 PLN          Przekaż 300 PLN          Przekaż 500 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Solidarni z Bejrutem!

Dziękujemy!

Files to download