The Longest Road: zobacz film, zadziałaj z nami

The Longest Road: zobacz film, zadziałaj z nami

Serdecznie zapraszamy na niezywkłe wydarzenie i spotkanie, które będzie miało miejsce w Łodzi, w najbliższą środę o godz. 18.00 w "Niebostanie" (ul. Piotrkowska 17).

Dzięki życzlwości producenta obejrzymy film "The Longest Road", który jest dokumentacją wydarzeń związanych z ludobójstwem Jazydów w północnym Iraku, z ich ucieczką przed ISIS oraz heroiczną pomocą, której udzielają im wolontariusze oraz organizacje pozarządowe. Gościem podczas łódzkiej projekcji filmu będzie pracująca na co dzień wśród Jazydów w obozie Bajed Kandala doktor Nemam Ghafouri. 

Spotkanie w "Niebostanie" jest częścią międzynarodowego projektu "Women United", którego celem jest umacnanie solidarności kobiet we Włoszech, Polsce i innych krajach z kobietami Iraku, które ze względu na dramat wojny i wysiedlenia bardzo potrzebują wsparcia. Przejawem solidarności jest przede wszystkim pamięć oraz zaineresowanie ich sytuacją, konkretnym gestem jedności jest przekazanie samodzielnie wykonanej poczas warsztatów biżuterii.

Serdecznie zapraszamy do przyjścia na spotkanie w środę i włączenia się w projekt! Nie zapomnijcie przekazać zaproszenia rodzinie, przyjaciołom i znajomym!

Profil projektu Women Untited na Facebooku

Files to download