Warsztaty sztuki liniowej oraz portretowania

Warsztaty sztuki liniowej oraz portretowania

Dzień dobry,

Jestem Mahmoud Yacoub i zapraszam Was na kolejne warsztaty!

Następne warsztaty poświęcimy SZTUCE LINIOWEJ oraz POTRETOWI.

Sztuka liniowa lub rysunek liniowy to każdy obraz, który zawiera dystynktywne proste lub zakrzywione linie na tle, bez gradacji cienia (ciemności) oraz odcienia (koloru), by reprezentować dwuwymiarowe lub trójwymiarowe obiekty.

Sztuka portretowania jest bardzo starą formą sztuki, którą datuje się do co najmniej starożytnego Egiptu, kiedy to rozkwitła, prawie 5 tysięcy lat temu. Przed wynalezieniem fotografii, malowany, rzeźbiony lub narysowany portret był jedynym sposobem uwiecznienia wyglądu osoby.

Podczas tych warsztatów nauczymy się podstaw sztuki liniowej, tego jak naszkicować portret w nowoczesny sposób, inspirując się technikami starożytnego Egiptu.  

Będziemy używać prostych technik tak, by naszkicować portret. Nauczycie się nieco również techniki malowania akwarelą.

Nie mogę się doczekać by Was spotkać!

Ten warsztat będzie trwał przez 2 tygodnie. Zaczynamy w czwartek, 2 listopada o 19.00, warsztat potrwa 90 minut. Kolejne odbędą się 7-ego oraz 9-ego listopada od godziny 19.00.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście, biorąc udział w warsztatach wsparli stowarzyszenie kwotą 200 złotych, ale jeśli chcecie uczestniczyć a nie możecie przekazać datku, nie wahajcie się przyjść! Przekazanie pieniędzy nie jest warunkiem udziału w warsztatach!

Niestety, nadal nie mówię po polsku, więc bądźcie gotowi pracować w języku angielskim. Jeśli zdecydujecie się uczestniczyć, proszę potwierdźcie swoją obecność wysyłając e-mail (kontakt@domwschodni.pl), dzwoniąc do mnie lub wysyłając sms na numer: 696900132.