Chcesz pomóc? Zostań wolontariuszem inicjatywy "Różaniec za braci"!

Chcesz pomóc? Zostań wolontariuszem inicjatywy "Różaniec za braci"!

"Różaniec za braci" jest inicjatywą, którą podjęliśmy razem z abp. Grzegorzem Rysiem, Metropolitą Łódzkim oraz Caritas Archidiecezji Łodzkiej, żeby przez modlitwę różańcową wspierać duchowo chrześcijan na Bliskim Wschodzie i jednoczyć się z nimi. Spotkania moditewne organizowane raz w miesiącu są także okazją do przekazania im konkretnego wsparcia w poczuciu, że jest naszym obowiązkiem podzielić się z nimi naszymi dobrami. Przy okazji każdego spotkania chrześcijanie z Bliskiego Wschodu piszą do nas list i przygotowują rozważania różańcowe, dzięki czemu coraz lepiej ich poznajemy i wchodzimy w doświadczenie braterskiej miłości. Więcej na temat inicjatywy "Różaniec za braci" pisaliśmy tutaj.

Serdecznie Was zapraszamy do włączenia się w organizowanie spotkań modlitewnych w ramach inicjatywy "Różaniec za braci". Jeśli chcecie poświęcić trochę swojego czasu i zaangażować się w rozwój "Różańca za braci", zapraszamy na spotkanie z ks. Przemysławem Szewczykiem, które odbędzie się w sobotę, 8 czerwca o godz. 11.00 w parafii Świętego Brata Alberta w Łodzi (Widzew, ul. Chmielowskiego 7).

Na czym może polegać Wasza pomoc? Przede wszystkim szukamy ludzi, którzy zechcą pośredniczyć w sprawach organizacyjnych między "Domem Wschodnim" a parafiami i wspólnotami, które włączają się w Różaniec za braci. Potrzebujemy ludzi - zwłaszcza znających język angielski, francuski lub włoski - które pomogą w przygotowaniu materiałów na spotkania modlitewne oraz w kontaktach z parafiami lub wspólnotami na Bliskim Wschodzie. Przydadzą się także osoby, które zadbają o promocję inicjatywy (przygotowanie ulotek, plakatów, wykonanie zdjęć, prowadzenie profilu na Facebooku),

Jeśli chcecie dołączyć do grona budowniczych "Różańca za braci", ale nie możecie przyjść na spotkanie w Łodzi, prosimy o kontakt mailowy: kontakt@domwschodni.pl lub przez profil Facebookowy Różańca za braci.    

Dzięki Waszemu zaangażowaniu, dzięki nawet nie dużej pomocy, razem możemy robić piękne i dobre rzeczy!