W drodze do Libanu

W drodze do Libanu

We wtorek 19 marca modliliśmy się z grupą młodzieży związaną ze wspólnotą Taize w szczególnej jedności z chrześcijanami Bliskiego Wschodu. Spotkanie miało miejsce w związku z rozpoczynającym się jutro, w piątek 22 marca w Bejrucie Międzynarodowym Ekumenicznym Spotkaniem Młodych, które potrwa do 26 marca. Trójka naszych przyjaciół, których widzicie na zdjęciu, jest właśnie w drodze do Libanu na to spotkanie.

Zaproszenie wystosowane przez Wspólnotę z Taize tłumaczy powody organizacji spotkania. Zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej. Charyzmat wspólnoty jest bliski naszym sercom, gdyż również Dom Wschodni ma na celu umacnianie jedności wspólnot i Kościołów chrześcijańskich oraz kształtowanie ducha braterstwa między ludźmi. Jest naszą wielką radością udział Polaków w spotkaniu w Bejrucie.

Poza tym nasi przyjaciele poprosili nas o pomoc w odbyciu pielgrzymki do Syrii będącej dla nich przedłużeniem libańskiego spotkania. We współpracy z syryjskimi franciszkanami organizujemy więc ich podróż do Damaszku i Aleppo, gdzie odbędą się spotkania modlitewne młodych w duchowej jedności między Polakami a Syryjczykami.

Serdecznie Was zapraszamy do śledzenia na naszej stronie przebiegu tego wydarzenia. Wiele dociera do nas informacji o walkach toczących się między ludźmi, o przemocy i nienawiści. Chcemy, żebyście wiedzieli, że dzieją się też dobre rzeczy. Są ludzie, którzy szukają pokoju i do niego dążą. Sursum corda!

Podoba Ci się to, co robimy? Dołącz do grona członków wspierających Dom Wschodni!