Wigilia plus

Wigilia plus

Pusty talerz na wigilijnym stole to piękna tradycja. Wyraża gotowość przyjęcia każdego, kto zapuka do naszych drzwi, bo przecież świadomość, że Maryja i Józef nie znaleźli gościny w Betlejem i Jezus urodził się w stajni, mając zamiast kołyski złób, pali sumienie. Jestesmy przekonani, że Bóg, który staje się człowiekiem po to, żeby przypomnieć, że jest Ojcem a my braćmi, także cieszy się z tego pustego talerza na polskich stołach, zwłaszcza wtedy gdy czynimy z niego użytek i naprawdę przyjmujemy w rodzinnym gronie na Wigilii ludzi, którzy z różnych powodów są sami.

W tym roku po raz kolejny chcemy Was zaprosić do otwarcia Waszych domów podczas wigilii dla cudzoziemców mieszkających między nami. Pomysł jest bardzo prosty: kontaktujemy ze sobą polskie rodziny, które stawiają pusty talerz nie tylko z przyzwyczajenia, ale rzeczywiście na znak otwarcia domu dla wędrowców, ubogich i każdego kto zapuka do drzwi, z cudzoziemcami, którzy podczas Bożego Narodzenia są w Polsce. Często są to studenci, którzy żyją z dala od swoich rodzin, uchodźcy lub ludzie, którzy u nas pracują, żeby utrzymać rodziny pozostawione w ich własnym kraju.

Jeśli chcecie ugościć u siebie podczas Wigilii (24 grudnia wieczorem) cudzoziemców, zgłoście swój udział w akcji „Wigilia plus”. Skontaktujemy Was z cudzoziemcami w Waszej okolicy, którzy wyrażą chęć przyjęcia zaproszenia. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia włącznie!

ZGŁOSZENIE RODZINY

ZGŁOSZENIE CUDZOZIEMCA

Zapraszamy także na funpage projektu WIGILIA PLUS NA FACEBOOKU. Możecie tam zobaczyć zdjęcia z ubiegłorocznych wigilii, na które zostali zaproszeni cudzoziemcy. Polubcie stronę i koniecznie wrzućcie zdjęcia z Waszych wigilii!

ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM I BUDUJ Z NAMI "DOM WSCHODNI"!