Ogrody Libanu w Łodzi

Ogrody Libanu w Łodzi

Serdecznie Was zapraszamy na wernisaż drugiej edycji wystawy „Ogrody Libanu”, tym razem z podtytułem „Woda, źródło, życie”, który odbędzie się 11 maja 2024 roku o godz. 17.00 w klubokawiarnii "Fratelli tutti" w Łodzi (ul. Piramowicza 11/13). Wystawa, która prezentowana była już w Bejrucie, Bytomiu i Chorzowie, zawita wreszcie do Łodzi, gdzie siedzibę ma Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis" realizujące ten polsko-libański projekt kulturalny.

"Ogród - miejsce odpoczynku, ale i pracy,,, Ogród ugości każdego i zawsze, niezależnie od tego gdzie jest umiejscowiony. Aby jednak wzrastał potrzebuje wody..." - opowiada o drugiej edycji "Ogrodów Libanu" Magdalena Sontag, kurator wystawy.

Wystawa prezentuje prace czternastu polskich artystów, którzy zostali zaproszeni do opowiedzenia swoich ogrodów akwarelami. Zmierzyli się z trudnością zrozumienia wyjątkowości miejsca, w którym nie byli. Poszukiwali piękna pośród korespondencji mówiących głównie o kryzysie, trudnościach codzienności, bolesnych historiach, zniszczonych miejscach... I odnaleźli je! W wyjątkowy sposób namalowali świat, w którym Libańczycy i Polacy mogą wspólnie odetchnąć i zachwycić się.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, która - jak myślimy - stanie się pretekstem do spotkań, rozmów i zachwytu.

 

Files to download