Już 2 lata naszej Misji w Libanie!

Już 2 lata naszej Misji w Libanie!

4 sierpnia miną dwa lata od tragicznego wybuchu w bejruckim porcie. Od tamtego momentu Dom Wschodni wraz z Caritas Archidiecezji Łódzkiej nie ustaje w niesieniu pomocy, dostosowując swoje działania do zmieniających się potrzeb. Na początku wstawialiśmy szyby i drzwi, teraz wyposażamy wnętrza zniszczonych domów, tworzymy projekty edukacyjno-kulturalne tj. "Wojtek Pomaga" czy "Pierwszy Krok", rozwijamy "Daj Pracę". Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy pospieszyli z pomocą - dziś jesteśmy jednymi z ostatnich, którzy w uporze trwają w kontynuacji Misji walki o pokój i lepsze jutro dla naszych libańskich Braci i Sióstr.

Każdemu naszemu działaniu przyświeca jakieś motto:

  • By dać Im schronienie - pomogliśmy w remoncie lub wyposażeniu 102 mieszkań i 6 innych obiektów tj. szkoły

  • By dać Im narzędzia do odbudowy godnego życia - pomogliśmy w reaktywacji lub otwarciu 38 zakładów w ramach projektu "Daj Pracę!"

  • By Im Towarzyszyć - rozdaliśmy 190 paczek żywnościowych, dystrybuowaliśmy ubrania, piecyki, mleko dla dzieci, udzielaliśmy wsparcia medycznego etc., odwiedzamy regularnie rodziny i potrzebujących

  • Zjednoczeni w bólu - prowadzimy projekt wsparcia dla rodzin 10 strażaków poległych w bejruckim porcie

  • Bo w Młodych jest nadzeja - stworzyliśmy Młody Zespół YBTE - naszą Perłę, która prowadzi liczne warsztaty edukacyjno-kulturalne, projekty ekologiczne, sportowe, nadzoruje program stypendialny "Pierwszy Krok", promuje polską kulturę poprzez postać niedźwiadka Wojtka

Na powyższe działania wydaliśmy łącznie 111 008,54 USD  (wraz z kosztami pracy zespołu budowlanego) i 6080 EUR . Dodatkowo otrzymaliśmy darowiznę mleka w proszku o szacowanej wartości 10 000 USD.

Te liczby i projekty odzwierciedlają nasze marzenia o stałej obecności w Libanie. A tego bez Wa dokonać nie możemy! Prosimy o dalsze wsparcie i dziękujemy za dotychczasowe. Jesteśmy Dłońmi Waszego Daru Serca! Razem zmieniamy Świat!

Poniżej załączamy PDF ze szczegółowym opisem dotychczasowych działań.

Dalsze wsparcie możecie przekazywać korzystając z naszego konta lub DotPay:

Przekaż 30 PLN          Przekaż 50 PLN          Przekaż 100 PLN

Przekaż 200 PLN          Przekaż 300 PLN          Przekaż 500 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Solidarni z Bejrutem!

Dziękujemy!

Files to download