Ciepło dla

Pierwszy raz zbieraliśmy środki na zapewnienie ogrzewania ludziom zagrożonym śmiercią z wychłodzenia jesienią i zimą 2021 roku. Zachęciła nas do tego rozmowa z ojcem Ibrahimem z parafii św. Franciszka w Aleppo, która co prawda dotyczyła zupełnie innego tematu, ale przy okazji uświadomiliśmy sobie dramat, jaki przeżywają zimą mieszkańcy Aleppo. Na pytanie: "Co słychać w umiłowanej Syrii?", ojciec Ibrahim po wyrażeniu wiary w Boga i nadziei na Jego nieustanną pomoc wspomniał, że rano dowiedział się o śmierci z wychłodzenia dwójki staruszków ze swojej parafii, a od dłuższego czasu przychodzą ludzie błagając o pomoc w ogrzaniu ich domów, w których niemowlęta i dzieci płaczą z zimna…

W Polsce znamy doskonale zarówno piękno i jak i niebezpieczeństwo zimy, do której przygotowujemy się budując nasze domy tak, by dały schronienie w czasie mrozu, i gromadząc w szafach odpowiednią odzież na ten czas. Nie wszyscy ludzie mają takie możliwości, żeby w odpowiedni sposób zabezpieczyć sobie i bliskim odpowiednie warunki na czas zimowy. W tym roku myślimy w tym czasie jesiennych i zimowych chłodów o naszych przyjaciołach w Syrii, Libanie i Ukrainie.

Od listopada do marca temperatura w Libanie czy Syrii może w nocy spaść poniżej zera. W ciągu dnia sięga 8 stopni. Jak wygląda zima w Ukrainie, wszyscy doskonale wiemy. W takich warunkach bez ogrzewania ludzie cierpią, zdarza się, że umierają na hipotermię. Żeby ogrzać mieszkanie ludzie potrzebują "mezutu", benzyny, która nie tylko jest wyjątkowo droga, ale po prostu jej brakuje.

Możemy przyjść z pomocom ludziom cierpiącym w zimę z powodu chłodu, ale potrzebujemy Waszego wsparcia. Środki przekazane Stowarzyszeniu Dom Wschodni w ramach projektu „Ciepło dla” pomogą ogrzać domy i zapewnić odpowiednią odzież ludziom potrzebującym wsparcia w Libanie, Syrii i Ukrainie.

Wsparcie na projekt "Ciepło dla" można przekazać na konto:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"

mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przekazu: Ciepło dla

Lub skorzystać z szybkich płatności:

Przekaż 10 PLN            Przekaż 100 PLN

Przekaż 30 PLN           Przekaż 300 PLN

Przekaż 50 PLN           Przezkaż 500 PLN

Dziękujemy!