Biskup Ryś o akcji "Pierwszy krok"

Biskup Ryś o akcji "Pierwszy krok"

Podczas mszy świętej w łączoności z Libanem arcybiskup Grzegorz Ryś przypomniał zebranym o trwającym projekcie wsparcia edukacji dzieci i młodzieży w syryjskim Aleppo.

Przy współpracy z rzymskokatolicką parafią św. Franciszka w Aleppo Caritas Archidiecezji Łódzkiej i "Dom Wschodni" realizują program stypendialny dla dzieci, które bez finansowego wsparcia ich rodzin, nie będą mogły otrzymać starannego wykształcenia. Skutkiem wojny są w Syrii nie tylko olbrzymie zniszczenia materialne, ale także załamanie się państwowego systemu edukacji, dlatego rodziny syryjskie, którym zależy na wykształceniu swoich dzieci, muszą znaleźć środki na opłacenie jej kosztów. Wiele z nich z trudnością zarabia na własne utrzymanie i bez wsparcia nie są w stanie zapewnić edukacji najmłodszych.

Gorąco Was zatem prosimy o pomoc w tworzeniu stypendiów na naukę dzieci i młodzieży w Aleppo. Wystarczy przeznaczyć 60 PLN miesięcznie, żeby kolejne dziecko w Aleppo mogło pójść do szkoły.

Jeśli możecie pomóc, koniecznie zajrzyjcie na stronę programu stypendialnego "Pierwszy krok", do której link znajdziecie poniżej. Podzielcie się też informacją o "Pierwszym kroku" z rodziną i przyjaciółmi, powiedzcie o nim innym: wspólnymi siłami możemy zadbać o przyszłość Syrii pomagając w edukacji jej najmłodszego pokolenia.

"Pierwszy krok" - poznaj projekt, włącz się!

Dołącz do programu!

Files to download