Pomagamy najmłodszym wykonać ich piewszy krok: wspieramy ich edukację

Pomagamy najmłodszym wykonać ich piewszy krok: wspieramy ich edukację

Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie Dom Wschodni od lat współpracują realizując projekty pomocowe w Syrii, cały czas cierpiącej z powodu wyniszczającej kraj wojny. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wspieramy przede wszystkim dorosłych, którzy dzięki niedużej pomocy mogą odbudować swoje miejsca pracy, oraz dzieci i młodzież, od których zależy przyszłość kraju.

Przy współpracy z rzymskokatolicką parafią św. Franciszka w Aleppo będziemy zrealizować program stypendialny dla dzieci, które bez finansowego wsparcia ich rodzin, nie będą mogły otrzymać starannego wykształcenia. Skutkiem wojny są w Syrii nie tylko olbrzymie zniszczenia materialne, ale także załamanie się państwowego systemu edukacji, dlatego rodziny syryjskie, którym zależy na wykształceniu swoich dzieci, muszą znaleźć środki na opłacenie jej kosztów. Wiele z nich z trudnością zarabia na własne utrzymanie i bez wsparcia nie są w stanie zapewnić edukacji najmłodszych.

Gorąco Was zatem prosimy o pomoc w tworzeniu stypendiów na naukę dzieci i młodzieży w Aleppo. Wystarczy przeznaczyć 60 PLN miesięcznie, żeby kolejne dziecko w Aleppo mogło pójść do szkoły.

Jeśli możecie pomóc, koniecznie zajrzyjcie na stronę programu stypendialnego "Pierwszy krok", do której link znajdziecie poniżej. Podzielcie się też informacją o "Pierwszym kroku" z rodziną i przyjaciółmi, powiedzcie o nim innym: wspólnymi siłami możemy zadbać o przyszłość Syrii pomagając w edukacji jej najmłodszego pokolenia.

"Pierwszy krok" - poznaj projekt, włącz się!

Dołącz do programu!

Files to download