Nasz bus "Atanazy" potrzebuje pomocy!

Nasz bus "Atanazy" potrzebuje pomocy!

Na pewno nie jest łatwą decyzją z perspektywy Darczyńcy aby przekazywać środki na taki cel... Łatwiej nam zdecydować się na wsparcie kokretnego projektu pomocowego, edukacyjnego czy kulturalnego. Jednak taka jest brutalna rzeczywistość: bez busa pomoc do Ukrainy nie dotrze. A wiecie przecież, że "Atanazy" swoje lata ma, a odległości, które pokonuje są spore - czasami potrafimy  w ciągu kilku dni zrobić ok. 2500 km, nie zawsze po dobrych drogach.

Na początku nie mieliśmy problemu z konserwacją, naprawami, ale od grudnia ubiegłego roku każdy wyjazd wiąże się z wizytą u mechanika. A koszty są spore- musieliśmy wymienić silnik, wymienialiśmy sprzęgło, trubinę, teraz potrzebujemy wymienić amortyzatory. O drobniejszych naprawach nawet nie wspominamy...

Nie chcemy się rozstawać z naszym "Atanazym" - uratował naprawdę sporo ludzi uciekających przed wojną w Ukrainie i do dziś niesie pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Dzięki niemu możemy docierać do północnych i wschodnich granic kraju, w którym cały czas są ludzie potrzebujący naszej obecności i wsparcia.

Przed Atanazym kolejne wyzwanie, pod koniec listopada pojedzie m.in. w okolice Chersonia, gdzie drogi są tragiczne. Stąd musimy go dobrze przygotować :)

Środki na pokrycie kosztów naprawy samochodu :"Domu Wschodniego" można przekazywać na konto:

Środki możecie przekazać na konto:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"

mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przekazu: naprawa busa

Można też korzystać z szybkich płatności:

Przekaż 500 PLN           Przekaż 300 PLN

Przekaż 100 PLN           Przekaż 50 PLN

Przekaż 30 PLN

  

Files to download