Tydzień ubogiego: pomagamy w Syrii!

Tydzień ubogiego: pomagamy w Syrii!

Ubóstwo ma wiele twarzy, ale za każdym razem zawsze wiąże się z doświadczeniem marginalizacji, osamotnienia i beznadziei. Różne są źródła ubóstwa, ale chyba najgorsze jest to, którego doświadczamy podczas naszych podróży do Syrii: wojna. Decyzje wielkich tego świata uderzają w Bogu ducha winnych ludzi, którzy czasem z dnia na dzień tracą całe swoje bogactwo: od członków rodziny, przyjaciół po dobra materialne - domy, szkoły, warsztaty pracy.

Od 3 lat towarzyszymy Syryjczykom w ich powojennej sytuacji. Słuchamy historii ludzi, którzy czasem przeszli piekło, są poobijani, ale pełni wdzięczności, że wyszli cało, że żyją i mają przed sobą przyszłość. Jest to jedno z najpiękniejszych doświadczeń: widzieć promyki nadziei, radości i wdzięczności u ludzi, którzy tyle wycierpieli. Z drugiej jednak strony radość z przeżycia najgorszego piekła zaraz gaśnie wobec perspektywy życia w rzeczywistości powojennej. Wojna nie trwa tylko przez czas działań wojennych. Wojna żyje latami w żałobie, traumie, zrujnowanych miastach i wioskach, w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Minionej niedzieli przeżywaliśmy w Kościele Światowy Dzień Ubogiego, który jest przypomnieniem, że naszą uwagę i spojrzenie winniśmy kierować w ich stronę. Dlatego po Dniu Ubogiego chcemy Was zachęcić do wparcia potrzebujących w Syrii, naszych braci, którym wojna zostawiła życie, ale zabrała środki do życia. Kilka osób już dzięki Waszemu wsparciu może pracować na nowo w Aleppo, wiele osób czeka na podobne wsparcie: pan Rolly, który trzy miesiące temu wrócił do miasta i chce odbudować swoją kwiaciarnię, pani Rita, która z mężem podnosi z ruin swój sklep z wypiekami, który prowadziła przed wojną. Potrzebują w sumie niedużego wsparcia na start: od 1500 lub 2500 dolarów, żeby potem utrzymać siebie i swoje rodziny z własnej pracy. Zróbmy w tygodniu ubogiego zrzutkę, żeby im pomóc!

Środki na pracę dla mieszkańców Aleppo przekazywane w ramach projektu "Daj pracę!" można przekazywać na konto naszego Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"
ul. Więckowskiego 13, Łódź
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Daj pracę

Osoby, które przekażą darowiznę powyżej 500 PLN, otrzymają pamiątkowy dyplom: "INWESTOR W PRZYSZŁOŚĆ ALEPPO"

Można także skorzystać z usługi DotPay:

Przekaż 10 PLN
Przekaż 30 PLN
Przekaż 50 PLN
Przekaż 100 PLN
Przekaż 500 PLN i zostań INWESTOREM W PRZYSZŁOŚĆ ALEPPO

Bardzo dziękujemy każdemu, kto dokłada swój grosz do pomocy ubogim w Syrii!

Files to download