Dom Wschodni w Orszaku Trzech Króli w Łodzi

Dom Wschodni w Orszaku Trzech Króli w Łodzi

Ruszają przygotowania do kolejnego Orszaku Trzech Króli, który przejdzie przez Łódź w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia. Jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich wiąże się w Łodzi od lat z działaniem charytatywnym, gdyż Kościół łódzki podczas świętowania przekazuje co roku konkretny dar dla Nowonarodzonego, który trafia do potrzebujących. W końcu nie można oddawać chwały Bogu inaczej, jak przez miłość do bliźnich.

W tym roku "Dom Wschodni" obecny jest w przygotowaniach i przeżywaniu Orszaku oraz uroczystości Objawienia Pańskiego w sposób szczególny, gdyż zebrane przy tej okazji środki trafią do dzieci z zespołem Downa w Polsce, a także do dzieci i rodzin w Libanie. 

Inauguracja Orszaku i zbiórki miała miejsce 6 stycznia w domu Arcybiskupa Łódzkiego, który jakoś do złudzenia przypominał tego dnia słynnego biskupa Miry, Mikołaja, znanego z dobroci serca i troski o potrzebujących.

Celem akcji #DardlaNowonarodzonego jest zbiórka funduszy dla dzieci z Zespołem Downa z Łodzi i okolic oraz dotkniętych ubóstwem rodzin i dzieci z Libanu. Jedną z największych potrzeb dzieci z Zespołem Downa jest rehabilitacja logopedyczna, dlatego z okazji Orszaku gromadzone są środki na 500 godzin zajęć z logopedami (potrzeba 50 000 PLN). Dodatkowe środki pomocowe wykorzystane zostaną na wsparcie rodzin i dzieci, którymi nasze Stowarzyszenie i Łódzka Caritas opiekuje się w Libanie.

Swój grosz do szkatuły ze złotem można dorzucić tutaj: Caritas Łódzka - Dar dla Nowonarodzonego

Przebieg akcji możesz śledzić na facebookowej stronie łódzkiego Orszaku Trzech Króli: https://www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz   

Files to download