O naszym kąciku literackim w Centrum Kultury Mar Mkhayel w Bejrucie

O naszym kąciku literackim w Centrum Kultury Mar Mkhayel w Bejrucie

Ponieważ edukacja i kultura są kluczowymi tematami zainteresowania YBTE, mieliśmy przyjemność otworzyć „The Book Corner” - Kącik Literacki w Centrum Kultury Mar Mkhayel.

To miejsce najlepiej można opisać jako przytulną, cichą przestrzeń, w której możesz zabrać ze sobą własną książkę do przeczytania lub wybrać jedną ze zgromadzonych w kąciku, podarowanych przez ludzi, aby cieszyć się i odpoczywać. Miejsce spokoju, oferujące idealną atmosferę do pisania i pracy. Kącik, w którym możemy się też spotkać i porozmawiać o niedawno przeczytanych książkach, co jest z kolei świetną okazją do rozmowy i wymiany poglądów.

Ksiądz Przemek, prezes Domu Wschodniego, był naszym pierwszym gościem. Do audytorium, dzielącego z nami tę szczególną chwilę, skierował od serca słowo na temat znaczenia kultury i jej wpływu na ludzkość na przestrzeni dziejów.

„W każdym z nas jest coś, co pomaga nam zrozumieć siebie i nie ma nic lepszego niż ta chwila, która daje nam świadomość tego, co nas cieszy, a co smuci” - ks. Marek

Od kwietnia spotykamy się raz w miesiącu dyskutując o książkach, zapraszając gości, a nawet czytając fragmenty własnej twórczości, którymi dzielą się uczestnicy.

Marina, koordynatorka projektu: "Ten przytulny „Book Corner” faktycznie pomaga mi czuć się bardziej komfortowo w towarzystwie ludzi. W dzisiejszym świecie komunikacja jest kluczowa. Dzięki temu miejscu, ze swoimi wzlotami i upadkami, lepiej radzę sobie z innymi. Jestem naprawdę wdzięczny za Zespół, którego jestem częścią. Wszyscy są godni zaufania, odważni i naprawdę kreatywni. Nie zawsze we wszystkim się zgadzamy, ale czujemy się jak w rodzinie. Jestem niezwykle ciekawa, jak będzie się ten projekt rozwijał"

Jeśli kiedyś będziecie w Bejrucie, to koniecznie musicie odwiedzić nasz Book Cornera, a tymczasem możecie zajrzeć na stronkę na Facebooku 

Book Corner to nie jest projekt wymagający jakiś wielkich nakładów, ale nie ukrywamy, iż ponosimy pewne wydatki związane z promocją i utrzymaniem miejsca tj. sprzątanie, wydruk plakatów, ulotek. Ponadto chcielibyśmy zainstalować dodatkowe oświetlenie i rolety na okna, żeby miejsce uczynić jeszcze bardziej przyjaznym dla tych, którzy chcą spędzić dłuższą chwilę w naszym Kąciku. Jeśli macie możliwość wsparcia tego projektu i wierzycie w potrzebę jego rozwoju, to prosimy o przekazanie środków:

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Book Corner

Przekaż 30 PLN          Przekaż 50 PLN          Przekaż 100 PLN

Przekaż 200 PLN          Przekaż 300 PLN          Przekaż 500 PLN

 

Files to download