Zakończyliśmy lekcje łaciny w czasie kwarantanny. Co dalej?

Zakończyliśmy lekcje łaciny w czasie kwarantanny. Co dalej?

16 marca 2020 roku ks. Przemysław Szewczyk rozpoczął transmitowanie na naszym profilu na Facebooku lekcji języka łacińskiego. Codziennie z wyjątkiem niedziel i kilku dni, w których pojawiły się nieprzewidziane trudności techniczne, o godz. 16.00 przed ekranem komputerów gromadziło się całkiem spore grono uczniów. Godzina po godzinie, dzień po dniu zagłębiali się w tajniki języka Cycerona korzystając z metody opracowanej przez genialnego filologa H. Oerberga.

Pierwszą lekcję na Facebooku obejrzały 963 osoby, nagranie zamieszczone na naszym kanale na YouTubie ma już ponad 3890 odsłon. Do 6 czerwca odbyły się w sumie 64 lekcje (po godzinie każda), których oglądalność na Facebooku stopniowo malała, ale grono prawie 200 osób wytrwało na kursie przez tygodnie kwarantanny. Podczas tych lekcji przepracowane zostały 22 z 34 rozdziałów całości kursu, co oznacza przyswojenie blisko 2/3 gramatyki łacińskiej.

Kurs łaciny podczas kwarantanny właśnie się zakończył. Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.

Nagrania transmisji cały czas dostępne są na naszym kanale na YouTubie i każdy może z nich skorzystać, jeśli tylko ma ochotę poduczyć się łaciny. Playlista z nagraniami znajduje się tutaj.

Podczas ostatniej lekcji odpowiadając na prośbę niektórych uczniów chcących kontynuować naukę ksiądz Przemysław Szewczyk zaproponował ciąg dalszy kursu dla najbardziej wytrwałych. Lekcje będą organizowane on-line w trybie dopasowanym do możliwości uczestników, w małych 5 osobowych grupach. Ponieważ Dom Wschodni jest w trakcje otwierania filii w Afryce Północnej, ks. Szewczyk poprosił osoby, które zdecydują się na kontynuację kursu o wsparcie naszych działań w Tunisie kwotą 5 PLN za każdą z odbytych w nowej formie lekcji.

Jeśli chcecie kontynuować naukę łaciny po lekcjach zorganizowanych w czasie kwarantanny, prosimy o kontakt e-mailowy: kontakt@domwschodni.pl. W ciągu najbliższego tygodnia zorganizujemy ciąg dalszy nauki.

Files to download