Solidarni z Bejrutem - to już 3 lata naszej Misji / podsumowanie

Solidarni z Bejrutem - to już 3 lata naszej Misji / podsumowanie

"Solidarni z Bejrutem" – to już ponad 3 lata Misji Domu Wschodniego i Caritas Łódź w Libanie!

Zachęcamy do lektury 2 niżej załączonych PDF:

- w pierwszym znajdziecie całościowe podsumowanie naszej 3-letniej Misji wraz z planami jej rozwoju;

- w drugim zawarte są szczegółowe informacje dotyczące projektów zrealizowanych w bieżącym roku, w okresie styczeń-lipiec.

Poniżej możecie też wesprzeć nasze dalsze działania, za co serdecznie dziękujemy. Nie potrzebujemy wielkich pieniędzy, potrzebujemy wytrwałej mrówczej pracy, a taka jest możliwa dzięki Waszym nawet najdrobniejszym datkom.

Kilka słów o tym co wydarzyło się przez te 3 lata:
117 wyremontowanych/wyposażonych mieszkań i innych obiektów, pomoc w reaktywacji/otwarciu 41 miejsc pracy, instalacja blisko 150 lamp solarnych, dystrybucja 3000 pudełek z mlekiem w proszku, 190 paczek itd… Dla nas liczby to nic innego osoby stojące za nimi, ich realne historie, które wraz z Nimi przerabiamy. Historie, które wyznaczają naszą ścieżkę solidarności – pomoc w odbudowie, dostarczanie paczek etc. to tylko początek rzeczywistego wsparcia. To szybkie zaszycie krwawiącej rany. Leczenie jednak musi być kompleksowe: musi pomagać ludziom stawać na nogi,  przede wszystkim odbudowując Ich godność i wiarę w siebie. A w tym pomagają kultura i edukacja, w tym pomaga dawanie wędki w postaci „Daj Pracę!”. W tym pomaga dawanie uśmiechu ich dzieciom.

Kościół Świętego Michała w Bejrucie służył po wybuchu jako centrum działań wielu NGO. Znaleźliśmy się tam i my. I choć dziś wciąż poprzez to miejsce udzielamy pomocy doraźnej, czy kontynuujemy remonty, to tworzy się tam coś nowego: Centrum Kultury. To „nasze” miejsce, gdzie młody Zespół Domu Wschodniego – YBTE - kształtuje się, tworząc projekty: „Wojtek Pomaga”, „Book Corner”, „Ogrody Libanu”... Potem te projekty przenosi na ulice Ain el Remmaneh - doświadczonej bólem i niepewnością dzielnicy - gdzie mamy swoje biuro i pomagamy ludziom, ucząc się od nich tego skomplikowanego świata.

I co mówi najlepiej o tym, że to co robimy ma sens? To, że ludzie, którym pomogliśmy wstawić okna pojawiają się teraz w Centrum Kultury: czy to jako uczestnicy „Tygodnia Seniora”, czy na spotkaniu literackim, czy wraz ze swoimi dziećmi na warsztatach w ramach „Młodych Ogrodów Libanu”. A Wasza wiara w nas jest kolejnym dowodem, że idziemy w dobrym kierunku! Przez te 3 lata nauczyliśmy się wiele, choć wciąż daleka droga przed nami.

Wiele organizacji opuściło Bejrut, dla nas to dopiero początek. Zostajemy tu, zostajemy w Aleppo. Jak to powiedział nasz drogi kardynał G. Ryś „do samego końca”, do momentu kiedy już pomoc nie będzie potrzebna :)

Dziękujemy za pomoc dotychczas okazywaną, w szczególności za mniejsze i regularne wpłaty, zachęcając jednocześnie do dalszego wsparcia:

Przekaż 30 PLN          Przekaż 50 PLN          Przekaż 100 PLN

Przekaż 200 PLN          Przekaż 300 PLN          Przekaż 500 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Solidarni z Bejrutem

Dziękujemy!

Files to download