Bądź Mikołajem dla Ukrainy

Bądź Mikołajem dla Ukrainy

Zima ma swój urok, ale potrafi też zabić, jeśli mierzymy się z nią nieprzygotowani. Wojna na terenie Ukrainy i zniszczenie infrastruktury z nią związane sprawia, że dla wielu rodzin ta pora roku jest prawdziwym koszmarem.

Dzięki prowadzonej razem z Caritas Archidiecezji Łódzkiej akcji „ciepło dla” mamy środki finansowe na pomoc w ogrzaniu domów wielu ukraińskich rodzin. W okresie zimowym będziemy też organizować transporty z pomocą humanitarną, które dotrą w rejony wschodnie kraju, czyli tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Służymy więc pomocą, jeśli chcecie przekazać ludziom dotkniętym skutkami wojny jakiś prezent od Mikołaja na ten trudny czas zimy.

Od 5 do 9 grudnia prowadzimy zbiórkę darów rzeczowych w klubokawiarni „Fratelli tutti” w Łodzi. W godzinach od 16.00 do 22.00 czekamy na was z kawą, herbatą i ciastkiem, żeby się spotkać i porozmawiać oraz po to, żeby przyjąć to, co chcecie sprezentować potrzebującym w Ukrainie. Możecie przynosić:

1. Świece, zapałki, zapalniczki

2. Elektronikę (power banki, latarki, stacje ładowania, baterie, nawet generatory jeśli ktoś by chciał podarować)

3. Odzież termiczną, ciepłe ubrania, koce, śpiwory – ale prosimy, nie czyśćcie przy tej okazji szaf z rzeczy, których chcecie się pozbyć, tylko przynieście nowe rzeczy, jak to robi Święty Mikołaj)

4. Leki przeciwbólowe, przeciw przeziębieniu (także w saszetkach do rozpuszczania), witaminy, elektrolity

5. Żywność długoterminową (głównie konserwy), żywność typu "gorący kubek", którą można podgrzać, batony energetyczne/słodycze, migdały, orzechy, owoce suszone, herbatę, kisiel (do zalania w kubku)

Bardzo dziękujemy za każdy prezent od Świętego Mikołaja, który w czasie zimy trafi na Ukrainę.

Files to download