Buduję Dom Wschodni, żeby polska gościnność była sławna w świecie

Buduję Dom Wschodni, żeby polska gościnność była sławna w świecie

Gościnność nie tylko stanowi ważny elemeny polskiej tożsamości, ale jest jedną z głównych cnót chrześcijańskich. Już Biblia wzywa do przyjęcia cudzoziemca, udzielenia mu gościny i sprawienia, by poczuł się dobrze w nie-swoim świecie. Przy całym zamieszaniu i niepokoju, który ogarnia Europę i Polskę w związku z niezwykle trudnym kryzysem migracyjnym, staramy się o gościnności nie zapominać.

"Dom Wschodni" jest miejscem "foreign friendly". Studenci z Afryki czy Bliskiego Wschodu są u nas wolontariuszami i bardzo angażują się w prowadzone przez nas projekty. My ze swojej strony pomagamy im poruszać się po Polsce: czasem pójdziemy z kimś do urzędu, czasem wyjaśnimy jak działa taka czy inna sprawa w naszym kraju. Ważnym projektem, w którym gościnność odgrywa podstawową rolę, jest konkurs polskiej piosenki dla cudzoziemców "You can sing it!".

Jeśli też uważacie, że trzeba zatroszczyć się o praktyczną realizację słynnej w świecie polskiej gościnności, zapraszamy do współpracy: szukamy cały czas członków wspierających "Dom Wschodni". Szczegóły tutaj:

Buduj z nami Dom Wschodni!

Files to download