Buduję Dom Wschodni, żeby polska kultura i historia znalazła należne jej miejsce w dziedzictwie świata

Buduję Dom Wschodni, żeby polska kultura i historia znalazła należne jej miejsce w dziedzictwie świata

Koncert finałowy konkursu polskiej piosenki dla cudzoziemców: You can sing it!, który zorganizowaliśmy po raz trzeci, ukazuje jeszcze jeden powód, dla którego budujemy "Dom Wschodni". Jesteśmy przekonani, że polska kultura i historia są cenne dla świata. Długo żyliśmy za żelazną kurtyną i od czasu II wojny światowej państwo Polskie stało się bardzo jednolite pod względem narodowościowym, przez co mogliśmy trochę utracić pewność siebie na wielkiej scenie dziejów świata. Szkoda, bo nasze doświadczenie jest cenne dla innych: nasza walka o wolność, nasze zmaganie z wielkimi, którzy chcą o nas decydować. Budujemy zatem Dom Wschodni, żeby dzielić się Polską z innymi narodami.

Uczymy języka polskiego, przybliżamy cudzoziemcom nasz kraj, zachęcamy ich do śpiewania polskich piosenek, organizujemy warsztaty o polskiej kulturze i historii. Grzechem byłoby zatrzymywać Polskę tylko dla Polaków. Jest według nas zbyt cenna dla świata!

Jeśli chcecie nam w tym pomóc, gorąco zachęcamy do podjęcia decyzji dołączenia do grona członków wspierających Stowarzyszenie. Bardzo Was potrzebujemy: Waszego konkretnego, materialnego wsparcia. Bez tego budowa Domu Wschodniego nie będzie możliwa.

Dołącz do grona członków wspierających Dom Wschodni!

 

Files to download