Ikony generała Andersa już są w Maluli!

Ikony generała Andersa już są w Maluli!

27 sierpnia w Maluli odbyła się uroczystość przekazania ikon, które zostały wykonane jako kopie obrazów przekazanych przez gen. Andersa do kościoła św. Sergiusza i Bakchusa w dowód wdzięczności za gościnę podczas II wojny światowej.

Ikony wykonane przez panią Magdalenę Sontag (pracownia pisania ikon Eleusa) zostały dostarczone do Syrii przez przedstawicieli Łódzkiej Caritas. Wcześniej obecne były podczas mszy na rozpoczęcie łódzkiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, w czasie której błogosławieństwa udzielił im abp. Grzegorz Ryś.

Uroczystość rozpoczęła się na dziedzińcu klasztoru, przy którym mieści się kościół, odczytaniem Aktu Przekazania Ikon podpisanego w dniu 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego przez Metropolitę Łódzkiego Grzegorza Rysia, dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej, ks. Andrzeja Partykę oraz prezesa Stowarzyszenia „Dom Wschodni”, ks. Przemysława Szewczyka. Ikony odebrali mieszkańcy Maluli wraz z o. Tufikiem Eid, proboszczem miejscowej parafii i wnieśli je do kościoła.

Przed ikonostasem odbył się obrzęd poświęcenia ikon, a następnie ikony zawieszone zostały przy głównym ołtarzu kościoła. Rozpoczęła się uroczysta liturgia sprawowana w rycie melchickim, podczas której głos w zabrał ks. Przemysław Szewczyk.

W imieniu wszystkich mieszkańców Maluli składamy Wam serdeczne podziękowania za ten gest solidarności i jedności! Bardzo żałujemy, że nie mogliście być obecni, żeby na własne oczy zobaczyć ich radość i wzruszenie.

Koniecznie zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia!

* * *

Ikony generała Andersa wiszą już przy głównym ołtarzu kościoła w Maluli. Mamy do Was cały czas gorącą prośbę o finansowe wsparcie, żebyśmy mogli pokryć koszty ich wykonania. Środki można przekazywać na konto:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"
ul. Więckowskiego 13, Łódź
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Powrót ikon

Przekaż 300 PLN     Przekaż 200 PLN     Przekaż 100 PLN

Przekaż 50 PLN      Przekaż 30 PLN     Przekaż 20 PLN

Przekaż 10 PLN

Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie! Dom Wschodni istnieje i działa tylko dzięki niemu!

Files to download