Pomagamy w Afryce Północnej: kupujemy paczki dla potrzebujących!

Pomagamy w Afryce Północnej: kupujemy paczki dla potrzebujących!

Epidemia koronawirusa dotyka świat. Wiemy, jakie skutki rodzi w naszym kraju, bo odczuwamy je na własnej skórze: ograniczenia w życiu osobistym i zawodowym znosimy coraz ciężej. Dziś chcemy Wam opowiedzieć o ludziach, którzy z tego samego powodu znaleźli się w jeszcze trudniejszym położeniu...

Tunezja, w której Dom Wschodni obecny jest od prawie roku, również boryka się z obostrzeniami związanymi z epidemią. Zamknięte miejsca pracy i niemożność zarobkowania doprowadza do skrajnej nędzy ludzi, którzy w normalnej sytuacji żyją bardzo ubogo. Otrzymujemy sygnały, że niektórzy - zwłaszcza migranci z Afryki - nie mają za co zapłacić kosztów wynajmu mieszkania, kupić jedzenia dla siebie czy dla dzieci.

Już dwukrotnie dzieki Waszemu zaangażowaniu przekazaliśmy trochę środków na zakup żywności oraz środków higieny naszym przyjaciołom w Tunezji. Franck, Ezechiel i Ulrich - trzej migranci z Wybrzeża Kości Słoniowej - przygotowali paczki dla dzieci (mleko w proszku, pieluchy), dla kobiet (środki higieny, lekarstwa) oraz dla rodzin paczki żywnościowe. Zapłaciliśmy też za ciepłe posiłki dla kilkunastu osób. Dzięki temu pomogliśmy ludziom w bardzo trudnej sytuacji przeżyć kolejne tygodnie obostrzeń epidemicznych.

Chcielibyśmy kontynuować pomoc najuboższym rodzinom w Tunezji przez przekazywanie paczek żywnościowych lub produktów higieny dla kobiet i dzieci. W obecnym czasie bardzo potrzebne są także urządzenia grzewcze i koce, gdyż zima, która już się rozpoczęła, wiąże się z dotkliwym obliżeniem się temperatury. Domy nie mają ogrzewania miejskiego i ci, których nie stać na zakup "farelki" czy ciepłego koca, marzną. 

Jeśli chcecie dołączyć do pomocy, będziemy wdzięczni za Wasz udział! Proponujemy Wam sfinansowanie konkretnej pomocy: jednego ciepłego posiłku, paczki dla kobiety lub dziecka (środki higieny, mleko w proszku) lub paczki żywnościowej dla rodziny. 

Kup posiłek (15 PLN)

Kup koc (30 PLN)

Kup paczkę dla dziecka lub kobiety (70 PLN)

Kup paczkę żywnościową dla rodziny (100 PLN)

Kup urządzenie grzewcze (140 PLN)

Jeśli chcecie dorzucić jakąkolwiek kwotę do przygotowywanych paczek, środki na ten cel można przekazać na konto Stowarzyszenia "Dom Wschodni" tytułem "Afryka":

mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Przekaż 10 PLN      Przekaż 30 PLN       Przekaż 50 PLN

Przekaż 100 PLN     Przekaż 300 PLN     Przekaż 500 PLN

Dziękujemy!

Files to download