Łódzka szkoła walki "WARRIOR" walczy o Klub MMA „Bumblebees” w Bejrucie

Łódzka szkoła walki "WARRIOR" walczy o Klub MMA „Bumblebees” w Bejrucie

Jak doskonale wiecie, od dnia eksplozji w Bejrucie towarzyszymy Libańczykom w tym nowym trudnym doświadczeniu, które na nich spadło. W pierwszych dniach po 4 sierpnia udzieliliśmy pomocy doraźnej, później zaczęliśmy remontować mieszkania, wreszcie podjęliśmy się napraw miejsc pracy. O szczegółach dotychczasowej pomocy możecie poczytać tutaj:

Pomoc dla Bejrutu

Zniszczenia wywołane eksplozją są olbrzymie i jej skutki dotykają olbrzymią ilość ludzi. Ks. Przemysław Szewczyk, który był w Bejrucie podczas wybuchu i spędził tam później miesiąc, przy różnych okazjach dzieli się swoim doświadczeniem i opowiada o ludziach, którzy ucierpieli z powodu wybuchu.

Jedną z ofiar eksplozji jest Jack, młody sportowiec, ormiańczyk, który z olbrzymią pasją, zaangażowaniem i trudem założył w ormiańskiej dzielnicy Bejrutu Klub MMA "Boomblebees". To miejsce było ważne dla wielu młodych Libańczyków. Niestety eksplozja zniszczyła wszystkie okna w pomieszczeniach, gdzie odbywają się treningi, i wybiła drzwi. Po uprzątnięciu szkła zajęcia odbywały się nadal, gdyż w porze letniej brak okien nie jest żadną przeszkodą. Jednak Liban to nie mityczne "ciepłe kraje", gdzie słońce świeci cały rok... Nadchodzi jesień, zaczynają się opady i wybite okna stawiają pod znakiem zapytania dalsze działanie klubu.

O trudnościach Jacka dowiedział się łodzianin, Robert Karpiński, który od lat sam prowadzi Szkołę Sztuk Walki "WARRIOR" i nie trzeba mu tłumaczyć, jak ważne dla ludzi młodych są takie miejsca. Postanowił razem ze Stowarzyszeniem "Dom Wschodni" wesprzeć Jacka w Bejrucie i jego Klub MMA. Potrzeba zebrać ok. 7000 PLN, żeby sfinansować wymianę okien i drzwi w sali treningowej. Jeśli macie ochotę i możliwości, zachęcamy do dorzucenia swojego grosza do koniecznych napraw.  

Zbiórka środków prowadzona jest przez portal Zrzutka.pl. Wystarczy kliknąć w link poniżej:

Wsparcie dla Szkoły Sztuk Walki w Bejrucie

Files to download