Darowizna Gaz-Systemu dla "Fratelli tutti"

Darowizna Gaz-Systemu dla "Fratelli tutti"

Od 4 czerwca 2022 roku Dom Wschodni prowadzi w Łodzi centrum "Fratelli tutti", które gościło już liczne spotkania wolontariuszy, wydarzenia kulturowe i integracyjne, koncerty i wystawy. Klubokawiarnia gromadzi ludzi różnych narodowości i kultur w celu bliższego poznania się, zrozumienia i umocnienia współpracy. 

W tym tygodniu zakończyliśmy organizację przestrzeni, w której bez względu na narodowość, język czy religię możecie razem się spotkać i poznać, żeby nawiązywać przyjaźnie i współpracować. Komfortowa przestrzeń kawiarni na pierwszym piętrze, gdzie można usiąść na kawę, herbatę czy szklankę soku, oraz konferencyjno-koncertowa sala dolna z rzutnikiem multimedialnym oraz stolikami zostały wyposażone dzięki przezkazanej Stowarzyszeniu Dom Wschodni przez spółkę GAZ-SYSTEM. Cieszy nas niezmiernie, że strategiczna dla polskiej gospodarki spółka udzieliła wsparciu działaniom, które dają energię społeczeństwu polskiemu dzięki integracji osób różnej narodowości studiujących, pracujących czy osiedlających się w Polsce.

"Wszyscy braćmi" nie jest mrzonką, ale konkretnym programem, który musimy podjąć, żeby różnorodność była siłą, a nie słabością naszych miast i naszej ojczyzny.

 

Files to download