Ogarnij jedną puszkę

Ogarnij jedną puszkę

Drogi Przyjacielu, mam dla Ciebie propozycję.

Jeśli czytasz ten post, to znaczy, że zaglądasz na stronę Domu Wschodniego. A jeśli tutaj zaglądasz, to wiesz, co się dzieje w Syrii. I pewnien jestem, że skoro wiesz, co się dzieje w Syrii, to nie raz stawiałeś sobie pytanie, co można zrobić dla ludzi, którym wojna zniszczyła życie. Chcę Ci dziś podpowiedzieć, co konkretnie możesz zrobić.

Wraz z Domem Wschodnim od lat wspieramy ludzi na Bliskim Wschodzie, w sposób szczególny angażując się w pomoc dla mieszkańców Aleppo. W dniach 26 - 28 kwietnia organizujemy duże wydarzenie "Łódź dla Aleppo", w które włączają się wspólnoty religijne i władze samorządowe. Wydarzenie objęte jest patronatem Rady Miejskiej w Łodzi oraz Prezydent Miasta. Zbieramy środki na pomoc w Aleppo, ale także opowiemy mieszkańcom miasta o tym, co się aktualnie tam dzieje i jak chcemy pomóc.

W siedmiu punktach miasta ustawiona zostanie wystawa "Spacer po Aleppo w Łodzi", która przybliży sytuację osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, kobiet oraz ludzi, którzy utracili możliwość pracy... Przy każdym z tych punktów chcemy postawić wolontariuszy, którzy w imieniu mieszkańców Aleppo, poproszą o wsparcie. Do każdej puszki, w którą łodzianie wrzucać będą pieniądze na pomoc aleppiańczykom, potrzebujemy dwie osoby od godz. 10.00 do 20.00 w sobotę (27 kwietnia) i niedzielę (28 kwietnia).

Masz rodzinę, przyjaciół, znajomych... Jestem pewien, że wśród nich bez większego trudu znajdziesz chętnych do pomocy, żeby wspólnymi siłami zorganizować zbiórkę do jednej puszki. Zgłoś się do współpracy i "ogarnij" jedną puszkę. Uzgodnimy, w którym miejscu będziecie kwestować, załatwimy wszystkie formalności. Już teraz dbamy o to, żeby łodzianie wiedzieli o wydarzeniu: o Aleppo i akcji informować będą media. Jeśli w ostatnim tygodniu kwietnia masz trochę wolnego czasu, wykorzystaj czas Świąt, rozmowy przy stole i spotkania z rodziną i przyjaciółmi, żeby wśród nich zmontować ekipę i "ogarnąć" jedną puszkę. Jeśli każdy dałby 3 lub 4 godziny swojego czasu, w 6-8 osób przez cały dzień łodzianie będą mogli wrzucać pieniądze do jednej puszki więcej. Mam nadzieję, że rozumiesz, ile zależy od Twojego zaangażowania! Te pieniądze mogą dźwignąć czyjeś życie z ruin.

Jeśli podejmiesz się zmontowania ekipy do jednej puszki, napisz do nas maila: kontakt@domwschodni.pl lub wyślij wiadomość przez FB.

Dobrych Świąt!

ks. Przemysław M. Szewczyk

Więcej o wydarzeniu "Łódź dla Aleppo" znajdziecie tutaj!

 

Files to download