Podejmą Różaniec za braci w Niedzielę Miłosierdzia

Podejmą Różaniec za braci w Niedzielę Miłosierdzia

Druga niedziela po Wielkanocy w Kościele rzymskokatolickim przeżywana jest jako Niedziela Miłosierdzia i jest równocześnie świętem patronalnym Caritas. Nasze Stowarzyszenie od lat owocnie współpracuje z Caritas w Syrii oraz w Polsce, dzięki czemu mamy radość oglądać na własne oczy dobro, które się dokonuje dzięki tej organizacji. Dlatego z radością obecni będziemy na mszy w intencji łódzkiej Caritas, którą odprawi abp Grzegorz Ryś w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia o godz. 12.30 w łodzkiej katedrze.

W Niedzielę Miłosierdzia Caritas we wszystkich parafiach łódzkich przeprowadza zbiórkę na rzecz Aleppo w ramach wydarzenia Łódź dla Aleppo. Razem z łódzką Caritas od listopada ubiegłego roku, od Dnia Ubogich w Kościele katolickim realizujemy także inny projekt, który jest niezwykle cenny dla chrześcijan w Polsce i na Bliskim Wschodzie - Różaniec za braci. W ponad 20 parafiach co miesiąc gromadzą się ludzie na modlitwie w intencji chrześcijan w tym zakątku ziemi, który jest ojczyzną całego Kościoła. Rozważania do tajemnic różańcowych przygotowują chrześcijanie z Bliskiego Wschodu. Na każde spotkanie piszą także do nas list, żeby podzielić się swoimi radościami i smutkami. Dzięki temu Różaniec za braci nie jest tylko modlitwą w ich intencji, ale także modlitwą w łączoności z nimi.

Do każdej parafii, która podejmuje u siebie modlitwę Różańcem za braci, wysyłamy różaniec wykonany przez wolontariuszy, do którego dołączyliśmy krzyż wykonany ze stropu zniszczonej katedry maronickiej w Aleppo. W ten sposób wyrażamy naszą solidarność z cierpiącymi braćmi i chcemy razem z nimi dźwigać ich krzyż cierpienia. Osoby uczestniczące w Różańcu za braci składają środki materialne, które służą konkretnemu wsparciu potrzebujących chrześcijan w Syrii, Libanie czy Egipcie.

Podczas niedzielnej mszy świętej w intencji Caritas w procesji z darami przyniesione zostaną do ołtarza różańce dla kolejnych parafii, które włączają się w Różaniec za braci. Żeby podjąć w swojej parafii taką modlitwę wystarczy porozmawiać z księdzem proboszczem i zgłosić udział parafii wypełniając formularz zamieszczony na dole tej strony.

Gorąco też zapraszamy na wspólną modlitwę Różańcem za braci w Niedzielę Miłosierdzia, 28 kwietnia o godz. 20.00 w parafii Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (przy Placu Wolności).

Więcej o Różańcu za braci

 

Files to download