Biskup Grzegorz Ryś w Libanie

Biskup Grzegorz Ryś w Libanie

Krótka wizyta biskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego w Libanie związana była z rocznicą wybuchu w bejruckim porcie, gdyż od 4 sierpnia 2020 roku łódzkie Stowarzyszenie Dom Wschodni oraz Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaangażowane są w niesienie pomocy w Libanie. Obecność Arcybiskupa Łódzkiego była znakiem coraz glębszych więzi, które powstają między chrześcijanami w Łodzi i w Bejrucie.

Podczas swojej wizyty biskup Grzegorz Ryś spotkał się z dziećmi, rodzicami i dyrekcją szkoły, w której uczą się dzieci objęte programem "Pierwszy krok", z ekipą "Domu Wschodniego" oraz z młodymi, którzy z nami współpracują. Poznał z bliska problemy mieszkańców Libanu dzięki wspólnym rozmowom i modlitwom. 

Głównym wydarzeniem wizyty miała być msza w katedrze koncelebrowana z maronickim biskupem Bejrutu oraz koncert przygotowany prze młodych Libańczyków, niestety na skutek zawalenia się części portowego silosu uszkodzonego przez eksplozję oraz związane z tym zagrożenie, msza i koncert zostały odwolane. Biskup odprawił mszę w kaplicy Seminarium Redemptoris Mater, po której zamiast koncertu usiedliśmy, żeby razem pośpiewać. To był zupełnie wyjątkowy moment spotkania, bycia razem, który dla młodych Libańczyków miał niezwykle ważne znaczenie.

Przed wylotem z Libanu biskup Grzegorz w ten sposób podsumował swoje doświadczenie Libanu:

 

Będziemy bardzo wdzięczni za Wasze wsparcie dalszej obecności Domu Wschodniego w Libanie:

Przekaż 30 PLN          Przekaż 50 PLN          Przekaż 100 PLN

Przekaż 200 PLN          Przekaż 300 PLN          Przekaż 500 PLN

Środki można także przekazać na konto:

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Solidarni z Bejrutem!

  Dziękujemy!

Files to download