Chcesz pomóc? Zostań wolontariuszem inicjatywy "Różaniec za braci"!

Chcesz pomóc? Zostań wolontariuszem inicjatywy "Różaniec za braci"!

"Różaniec za braci" jest inicjatywą, którą podjęliśmy razem z abp. Grzegorzem Rysiem, Metropolitą Łódzkim oraz Caritas Archidiecezji Łodzkiej, żeby przez modlitwę różańcową wspierać duchowo chrześcijan na Bliskim Wschodzie i jednoczyć się z nimi. Spotkania moditewne organizowane raz w miesiącu są także okazją do przekazania im konkretnego wsparcia w poczuciu, że jest naszym obowiązkiem podzielić się z nimi naszymi dobrami. Przy okazji każdego spotkania chrześcijanie z Bliskiego Wschodu piszą do nas list i przygotowują rozważania różańcowe, dzięki czemu coraz lepiej ich poznajemy i wchodzimy w doświadczenie braterskiej miłości. Więcej na temat inicjatywy "Różaniec za braci" pisaliśmy tutaj.

Serdecznie Was zapraszamy do włączenia się w organizowanie spotkań modlitewnych w ramach inicjatywy "Różaniec za braci". Chętnych prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem: kontakt@domwschodni.pl lub przez profil Różaniec za braci na Facebooku.

Na czym może polegać Wasza pomoc? Przede wszystkim szukamy ludzi, którzy zechcą pośredniczyć w sprawach organizacyjnych między "Domem Wschodnim" a parafiami i wspólnotami, które włączają się w Różaniec za braci. Potrzebujemy ludzi - zwłaszcza znających język angielski, francuski lub włoski - które pomogą w przygotowaniu materiałów na spotkania modlitewne oraz w kontaktach z parafiami lub wspólnotami na Bliskim Wschodzie. Przydadzą się także osoby, które zadbają o promocję inicjatywy (przygotowanie ulotek, plakatów, wykonanie zdjęć, prowadzenie profilu na Facebooku),

Dzięki Waszemu zaangażowaniu, dzięki nawet nie dużej pomocy, razem możemy robić piękne i dobre rzeczy!

Files to download