Koncert Solidarni z Aleppo

Koncert Solidarni z Aleppo

1 września odbędzie się w Łodzi koncert charytatywny na rzecz mieszkańców Aleppo. Data koncertu - jak mówią organizatorzy - nie jest przypadkowa: w rocznicę agresji hitlerowskich Niemiec na Polskę chcemy solidaryzować się z tymi, którzy dziś cierpią na skutek wojny i zniszczeń, które z sobą przyniosła.

Koncert odbędzie się 1 września o godz. 18.30 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22 G).

Wydarzenie współorganizuje łódzka Caritas. Podczas imprezy będzie miała miejsce promocja akcji „Rodzina Rodzinie”, której celem jest pomoc materialna dla syryjskich rodzin.

Koncert Honorowym Patronatem objęli JE Ks. Bp. Marek Marczak, Wojewoda Łódzki Pan Zbigniew Rau oraz Poseł na Sejm RP Pan Waldemar Buda.

Podczas koncertu wystąpią: Barbara Rogala (wokal), Konrad Salwiński (akordeon), Artur Mostowy (perkusjonalia), Grzegorz Rogala (puzon, aranżacje) i Bartosz Stępień (kontrabas). Gościem specjalnym będzie Wassim Ibrahim (oud) z Syrii. Artyści wykonają utwory m.in. Justyny Steczkowskiej, Mieczysława Szcześniaka, Bułata Okudżawy, ks. Jana Twardowskiego i Agnieszki Osieckiej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejściówki można rezerwować na stronie www.aleppo.evenea.pl.

Organizatorzy z Fundacji Życie zapraszają bardzo serdecznie, a do ich zaproszenia dołącza się nasze Stowarzyszenie:

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Będzie to wyjątkowy koncert, który posłuży syryjskim rodzinom odzyskującym bezpieczeństwo, godność i byt, ale także i nam, Polakom, którzy dbamy o naszą narodową tożsamość, cenimy naszą historię wojen, tęsknot i pragnień domowego pokoju. Wartości, które przekazali nam ojcowie, winniśmy umacniać w naszych dzieciach i wnukach. Muzyka i słowo niech będą inspiracją dla naszej codzienności i argumentem przy podejmowaniu decyzji w sprawie wspólnego jutra.

Aleppo znaliśmy jako piękne miasto, odwiedzane przez tysiące turystów, tętniące życiem, wielkie, bogate i dumne: cudowne dzieło dobrego Boga i obdarzonych mądrością ludzi. Dziś jest w 80% zniszczone wojną. Czy to koniec Aleppo? Otóż nie! W sercach ludzi miasto nadal jest żywe, tak, jak żywa jest ich wiara i niezłomność. Wiele rodzin wraca, chcąc odbudować swoje domy i wrócić do normalności.

Polacy zawsze pomagali słabszym, potrzebującym i walczącym o wolność, nawet za cenę niewdzięczności, niesprawiedliwości i odrzucenia. Nierzadko w imię wyższych idei oddawaliśmy nie tylko rodowe klejnoty ale i życie. Wiemy jak mądrze pomagać, jak wspierać i okazywać solidarność.

Zapraszamy też na profil tego wydarzenia na Facebooku!

Files to download