Pomoc dla potrzebujących w Tunisie

Pomoc dla potrzebujących w Tunisie

Kilka dni temu dzięki Waszemu zaangażowaniu drugi raz udało nam się zrobić zakupy dla potrzebujących w Tunezji. Pomoc trafiła głównie do przebywających w Tunisie migrantów z Afryki, ale także dla ich sąsiadów Tunezyjczyków, z których wielu - zwłaszcza w czasie obostrzeń związanych z epidemią covid-19 - znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

Przygotowaliśmy paczki dla kobiet i dzieci (środki higieny, lekarstwa) oraz paczki żywnościowe dla rodzin. Kilka osób wsparliśmy finansowo pomagając opłacić koszty wynajmu mieszkania. Dzięki Waszemu zaangazowaniu przekazaliśmy potrzebującym żywność i środki pierwszej potrzeby warte około 3000 PLN (2200 dinarów).

Tunezja po Egipcie, Syrii i Libanie jest kolejnym miejscem, gdzie budujemy Dom Wschodni i gdzie chcemy umacniać naszą obecność przez poznanie kraju i jego mieszkańców, nawiązanie braterskich relacji i niesienie pomocy na miarę Waszego zaangażowania. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swoje środki, dzięki którym możemy być w ten sposób obecni w Afryce Północnej.

Jeśli chcecie dorzucić swoje wsparcie dla potrzebujących w Afryce Północnej, zapraszamy do włączenia się w pomoc:

Wsparcie dla migrantów i mieszkańców Tunezji

Przeczytajcie więcej o naszej obecności w Tunezji i o naszych dalszych planach:

Dom Wschodni w Afryce Północnej

Files to download