You can sing it! - tym razem w Tunezji!

You can sing it! - tym razem w Tunezji!

Konkurs polskiej piosenki dla cudzoziemców „You can sing it!” wraca w tym roku w wyjątkowym wydaniu. Po czterech edycjach zorganizowanych w Polsce i rocznej przerwie z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem w 2021 roku organizujemy konkurs w Tunezji!

Od ponad roku „Dom Wschodni” obecny jest w Północnej Afryce, a od kilku miesięcy organizujemy w Tunisie dom dla migrantów, który stwarza równocześnie doskonałe warunki do wydarzeń kulturalnych takich jak „You can sing it!”. W niedzielę 22 sierpnia odbył się casting, na który stawiło się 11 wykonawców. Oprócz piosenki wybranej w sposób całkowicie swobodny wszyscy wykonali utwór w języku polskim. Wielu z nich nigdy o polskiej piosence nie słyszało, dlatego tym bardziej cieszy, że przygotowania do castingu zaowocowały nauczeniem się przez kandydatów nie tylko „Szła dzieweczka do laseczka” (dwie osoby podczas castingu zdecydowały się na polską piosenkę biesiadną), ale także „Wszystko ma swój czas” grupy Perfekt.

Jury w składzie Mariola Dera-Haddad, Bruno Toukam i Boris Mvuezolo wyłoniło pięciu finalistów:

  1. Jathy Wumba, Kongo
  2. Elie Bimuala, Kongo
  3. Jacuques Muza, Kongo
  4. Florent Seri Iohouri, Wybrzeże Kości Słoniowej
  5. Keren Kazadi, Gabon

W najbliższych dniach Finaliści zapoznają się szerzej z repertuarem polskiej piosenki i wybiorą utwór, który wykonają na finałowym koncercie. W pracy nad polską piosenką otrzymają pomoc w zrozumieniu słów utworu oraz w wypracowaniu poprawnej wymowy polskich słów. Równocześnie ich udział w finale konkursu „You can sing it!” wiąże się z udziałem w warsztatach wokalnych i muzycznych, które pomogą im rozwijać talent i umiejętności wokalne.

Koncert finałowy odbędzie się 18 września 2021 w Tunisie, ale równocześnie transmitowany będzie online. Każdy z Finalistów wykona wybrany przez siebie utwór w dowolnym języku oraz utwór w języku polskim. Jury wyłoni zwycięzcę, ale będzie także przyznana nagroda publiczności.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo organizację konkursu: wspieracie w ten sposób młodych, utalentowanych Afrykańczyków i promujecie polską kulturę daleko za naszymi granicami!

Wsparcie na YCSI możecie przekazać na konto Stowarzyszenia

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: YCSI

CHCĘ PRZEKAZAĆ 100 PLN      

CHCĘ PRZEKAZAĆ 50 PLN

CHCĘ PRZEKAZAĆ 30 PLN

Wielkie dzięki za wsparcie!

Files to download