Różaniec za braci w maju: list i rozważania ks. Przemysława Szewczyka

Różaniec za braci w maju: list i rozważania ks. Przemysława Szewczyka

W maju ponownie nie jesteśmy w stanie spotkać się w parafiach i wspólnotach, żeby wspólnie odmówić Różaniec za braci. Zachęcamy jednak do podjęcia modlitwy Różańcem za braci w domach, w gronie rodzinnym.

List na maj napisał do nas ks. Przemysław Szewczyk, który obecnie przebywa w Afryce Północnej, w Tunisie. W swoim liście pisze między innymi:

Przeżywamy czas zupełnie przedziwny i także nasz Różaniec za braci w kwietniu i maju wygląda zupełnie inaczej niż planowaliśmy. Do tej pory spotykaliśmy się w parafiach i wspólnotach, żeby razem z braćmi z Bliskiego Wschodu modlić w ich intencji. W maju po raz kolejny takie spotkanie będzie niemożliwe, ale mam do Was gorącą prośbę: odmówcie w tym miesiącu sami Różaniec za braci. Oni tej modlitwy naprawdę potrzebują.

Ksiądz Przemysław, który jest pomysłodawcą inicjatywy "Różaniec za braci" przypomina, jaki jest cel tej regularnej modlitwy:

Modlitwa jest początkiem autentycznej jedności braterskiej, której tak bardzo pragnął między wszystkimi Kościołami nasz Pan. Ta jedność też jest jedyną drogą uczynienia świata choć trochę bardziej sprawiedliwym, bo autentyczna więź z drugim człowiekiem czyni go wraz z trudnościami, które przeżywa, częścią naszego świata. W ten sposób nie jest już kimś obcym i oddalonym od nas, ale bratem, którego bierzemy pod uwagę budując własne życie.

Jeśli jesteście zainteresowani otrzymaniem materiałów przygotowanych na maj, skontaktujcie się z nami przez nasz profil na Facebooku lub e-mailowo: kontakt@domwschodni.pl.

Osoby chcące przy okazji modlitwy przekazać wsparcie dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie mogą to uczynić przelewem na konto Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"
ul. Więckowskiego 13, Łódź
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Różaniec

Czym jest Różaniec za braci?

Chcesz włączyć się w organizację Różańca za braci? Zapraszamy!

Files to download