Orędzie bp. Grzegorza Rysia na II Światowy Dzień Ubogiego

Orędzie bp. Grzegorza Rysia na II Światowy Dzień Ubogiego

W kościołach Archidiecezji Łódzkiej odczytany zostanie w najbliższą niedzielę list biskupa Grzegorza Rysia przed II Światowym Dniu Ubogiego. Przedstawiając inicjatywy Kościoła łódzkiego podejmowane z okazji tej niedzieli Arcybiskup wspomina o Różańcu za braci:

Szczególnym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia Ubogich będzie inicjatywa „Różaniec za Braci” przygotowana przez naszą „Caritas” oraz Stowarzyszenie „Dom Wschodni”. We współpracy z nimi łódzka młodzież własnoręcznie wykonała różańce, których krzyże zrobione są z drewna pochodzącego ze zniszczonego podczas wojny w Syrii kościoła. Gorąco zachęcam: nabądźcie
te różańce - pomódlcie się na nich (wspólnie w parafiach, lub indywidualnie) za Syrię, właśnie w Niedzielę Ubogich. Wszystkie ofiary zebrane przy tej okazji przekażemy na pomoc najuboższym w Syrii.

Pamiętajcie, to nie żadna „łaska”; to raczej tylko najskromniejszy wyraz wdzięczności. Wyznajemy przecież wiarę przekazaną nam przez starożytny Kościół - niezwykle dynamiczny właśnie na tamtych terenach. Chętnie śpiewamy na naszych Liturgiach pieśń „Dziękujemy Ci, Ojcze nasz!”.
To jedna z najstarszych chrześcijańskich pieśni - starsza od niektórych Ksiąg Nowego Testamentu: powstała w I wieku w Syrii. Oczywiście, namawiam do ożywienia również innych inicjatyw kierowanych w stronę Bliskiego Wschodu, jak choćby „Rodzina - rodzinie”, animowana przez „Caritas”.

Zachęcamy do zapoznania się z całością orędzia:

Parafie chcące włączyć się inicjatywę Różaniec za braci mogą się zgłosić w łódzkiej Caritas (ul. Gdańska 111, Łódź), w Kurii Archidiecezji Łódzkiej (ul. Księdza Skorupki 5) lub w naszym Stowarzyszeniu: kontakt@domwschodni.pl lub wypełniając formularz na naszej stronie internetowej.

(fot. Ł. Głowacki)

Files to download