Daj Pracę! Pomagamy Smaher i Kamilowi z Aleppo

Daj Pracę! Pomagamy Smaher i Kamilowi z Aleppo

Kamil to młody Syryjczyk z Aleppo. Jego ojciec nie żyje, a Kamil jest jedynym żywicielem rodziny. Opiekuje się chorą, 65-letnią mamą. Żyją w wynajmowanym mieszkaniu, a czynsz pochłania większość ich dochodów. To, co zostaje, nie wystarcza nawet na jedzenie.

Kamil sam także ma problemy zdrowotne. Na początku tego roku przeszedł operację jelit i musi być pod opieką lekarza. Mimo tych trudności, ciężko pracuje, pragnąc zapewnić sobie i mamie godne życie. Jest osobą głęboko wierzącą i mocno zaangażowaną w Kościele. Wspólnie z narzeczoną codziennie się modlą i czytają Biblię. Ufają Bogu niezależnie od wszelkich przeciwności na ich drodze.

Kamil powiedział nam:

„Nie chcę korzystać z pomocy społecznej, lecz zostawić ją dla tych, którzy nie mogą pracować. Chcę mieć możliwość pracy i utrzymania mamy oraz siebie. Po wszystkich cierpieniach, związanych z wojną, ubóstwem i pandemią, marzę o poślubieniu mojej ukochanej. Chcemy stworzyć chrześcijańską rodzinę i być świadkami miłości Chrystusa. Wierzę, że Pan odpowie na naszą prośbę. „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.” (Mt 7,7).”

Kamil chce rozpocząć biznes, związany z dystrybucją detergentów. Ma nadzieję, że dzięki temu zapewni sobie i mamie godne życie, a także będzie miał możliwość założenia rodziny. W tym celu potrzebuje kupić używane auto. Chcemy dofinansować Kamilowi ten zakup i pomóc mu w dokonaniu życiowej zmiany.

Za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę serdecznie dziękujemy:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"

mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Daj Pracę / Kamil

 

 

 

 

 

 


 

 


 


 

Files to download