Dwa lata inicjatywy Różaniec za Braci

Dwa lata inicjatywy Różaniec za Braci

W Dzień Ubogiego, 15 listopada, upłynęły 2 lata od rozpoczęcia inicjatywy Różaniec za Braci. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w modlitwę za chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

List i rozważania na listopadowy Różaniec za Braci napisała Sumar z Libanu, którą widzicie na zdjęciu, podczas niesienia pomocy ubogim w Bejrucie. Sumar jest wzruszona tym, jak Polacy pomagają potrzebującym, którzy ucierpieli podczas eksplozji 4 sierpnia i dziękuje Wam za hojne wsparcie.

Dalej Sumar pisze o podziałach i wzajemnym braku zrozumienia w społeczeństwie. Choć odnosi się do swojej ojczyzny- Libanu, to również dla nas słowa te mogą być dziś bardzo aktualne:

„W naszym społeczeństwie wciąż słyszymy wezwania do podziału i segregacji, dlatego błogosławieństwem jest spotkanie ludzi, którzy wierzą w to, że możemy żyć w jedności. Żyjemy w społeczeństwie wielokulturowym, w którym ludziom pochodzącym z różnych środowisk trudno jest czasem zaakceptować innych. Nieumiejętność zrozumienia prowadzi do odrzucenia i strachu. Jednak piękno Bożej Miłości objawia się w ludziach, którzy decydują, że bez względu na wszystkie różnice, znajdą sposób, aby dotrzeć do tych, którzy są w potrzebie i okazać im serce. Tak bardzo podnosi na duchu świadomość, że są ludzie, którzy obejmują miłością całą różnorodność ludzkości i chcą żyć w jedności na podobieństwo Ciała Chrystusa.”

Rozważając Tajemnicę Zmartwychwstania, Sumar mówi o tym, do czego powołani są chrześcijanie:

„Prośmy Maryję o wstawiennictwo, by Pan obdarzył nas łaską i uczynił znakiem Życia i Zmartwychwstania w naszych społecznościach, abyśmy niezależnie od trudności i wyzwań pomagali innym powstawać i zaczynać od nowa.”

Jeśli chcesz dołączyć do inicjatywy Różaniec za Braci, napisz: kontakt@domwschodni.pl

Files to download