Podziękowania z Tunisu

Podziękowania z Tunisu

Epidemia koronawirusa dotknęła wszystkie kraje, także Afrykę Północną. W Tunisie przebywa aktualnie ks. Przemysław Szewczyk, który na swoim profilu na Facebooku zaproponował, że w maju odprawi msze święte w zamówionych przez ludzi z Polski intencjach, zaś przekazane mu stypendium trafi do potrzebujących wsparcia Afrykańczyków. Wielu z nich na skutek utraty pracy pozbawionych zostało środków na życie. Bardzo szybko przekazane zostały intencje na wszystkie dni maja i zaczęły spływać środki na pomoc, o czym ks. Szewczyk poinformował na drugi dzień na swoim profilu na Facebooku.

Dziś do potrzebujących trafiły środki na opłacenie czynszu w 4 domach. Dołączamy się do podziękowań, które otrzymaliśmy z Tunezji!

Jednym z owoców tej pomocy jest pomysł nagrania cyklu krótkich filmików "Gotuj z Afryką", w których Ezechiel uczy jak przygotowywać potrawy kuchni afrykańskiej. Pierwszy film już został opublikowany. Zachęcamy więc was do wypieczenia bułeczek z tuńczykiem i warzywami.

Stowarzyszenie Dom Wschodni otwiera filię w Tunezji. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Będziemy też bardzo wdzięczni za materialne wsparcie, żebyśmy mogli pokryć konieczne koszty związane z legalizacją Stowarzyszenia w Tunezji oraz rozwijać naszą działalność, chociażby tworząc tak piękne nagrania, jak to, które wam pokazaliśmy.

Wsparcie na Dom Wschodni w Afryce Północnej można przekazać na konto:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przekazu: Afryka

Przekaż 10 PLN      Przekaż 30 PLN       Przekaż 50 PLN

Przekaż 100 PLN     Przekaż 300 PLN     Przekaż 500 PLN

Dziękujemy!

Files to download