Różaniec za braci w sierpniu: list i rozważania Ezechiela z Tunisu

Różaniec za braci w sierpniu: list i rozważania Ezechiela z Tunisu

Afryka Północna w pierwszych wiekach była miejscem, gdzie wiara chrześcijańska wydawała piękne owoce. Dziś chrześcijanie są tam w mniejszości. Pamiętają jednak o swoim dziedzictwie i włączają w nie także braci, którzy w znacznej liczbie przybywają do Północnej Afryki z Afryki subsaharyjskiej.

Ezechiel pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej, ale już od lat mieszka w Tunisie. Napisał do wszystkich, którzy modlą się co miesiąc odmawiając różaniec za braci na Bliskim Wschodzie, między innymi:

Bardzo mnie ucieszyła wiadomość, że w Polsce pamiętacie w swoich modlitwach o nas, chrześcijanach w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Osobiście bardzo Was proszę o modlitwę do Wszechmogącego, żeby wejrzał na sytuację mieszkańców Afryki subsaharyjskiej, którzy obecnie przebywają w Tunezji szukając możliwości normalnego życia. Większość z nich z trudem zarabia na opłacenie mieszkania i wyżywienia, nie mają środków na lekarza, pozbawieni są wsparcia rodziny i sami nie mają możliwości, aby przyjść swoim bliskim z pomocą. W tej sytuacji Bóg jest dla nas jedyną nadzieją i pewnym oparciem. Dlatego módlcie się za nas za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

Zachęcając nas do modlitwy wylicza, czego potrzebują przede wszystkim od Boga chrześcijanie żyjący w tej części świata:

Módlcie się, aby Bóg chronił i wspierał swój Kościół, abyśmy mogli być dla ludzi wśród których żyjemy tutaj i w innych częściach Bliskiego Wschodu doświadczeniem Bożej dobroci i miłości, którą poznaliśmy dzięki Jezusowi. Niech Bóg da nam swojego Ducha, byśmy byli budowniczymi pokoju, który płynie z miłości, sprawiedliwości, prawdy, godności i szacunku do każdego człowieka i jedności. Niech ten pokój będzie w naszych sercach, w naszych słowach i uczynkach. Wierzymy przecież w Boga, który jest miłością.

Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy różańcem za braci w sierpniu!

Czym jest Różaniec za braci?

Chcesz włączyć się w organizację Różańca za braci? Zapraszamy!

 

 

Files to download