Syria - Human Stories

Syria - Human Stories

Wojna w Syrii i jej dramatyczne skutki dotknęły miliony zwykłych ludzi. Jedną z takich osób jest Antoine Makdis- student, fotograf i pracownik społeczny z Aleppo.
Podczas spotkania będziecie mieli okazję obejrzeć jego fotografie, w których dominują skrajne nastroje- od bólu i zrezygnowania, po radość i nadzieję. Symboliczny spacer z Antoinem po dzisiejszym Aleppo będzie punktem wyjścia do opowieści naszych gości- prowadzącego projekty w Syrii ks. Przemysława Marka Szewczyka, syryjskiego księdza Vladimir Nicolas Georges oraz przyjaciół Antoina- Michała Żaka i Bashara.
Zaśpiewa dla nas także po aramejsku i arabsku niezwykle uzdolniony syryjski student Szymon Sammun, a jego brat Suheil zagra na skrzypcach!
Spotkanie odbędzie się we wtorek 12.02 o godz.19 w teatrze IMKA w Warszawie (ul. M. Konopnickiej 6), wystawę zdjęć będzie można obejrzeć do dnia 19.02.
Zapraszamy wszystkich chętnych pragnąc podkreślić przy tym, iż spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i angielskim. Wstęp wolny!

*Cover foto- mężczyzna, który stracił podczas wojny syna, stoi przy swoim zniszczonym domu, Aleppo, Bab al Nasr, 2018 r., A. Makdis

Files to download