Tworzymy w Łodzi wyjątkowe miejsce - Centrum Fratelli Tutti

Tworzymy w Łodzi wyjątkowe miejsce - Centrum Fratelli Tutti

W centrum Łodzi otwieramy 4 czerwca Centrum Fratelli Tutti, które jest pomyślane jako przestrzeń spotkania dla wszystkich, którzy podzielają nasz sposób myślenia o drugim człowieku: "inny, nigdy obcy". Przy ulicy Piramowicza 11/13 uruchamiamy klubo-kawiarnię składającą się z trzech pomieszczeń, do której można przyjść, żeby po prostu razem z przyjaciółmi wypić kawę lub żeby włączyć się w proponowane przez Centrum inicjatywy: warsztaty, dyskusje, koncerty, wykłady.

Kawiarnia będzie miejscem społecznym, nie komercyjnym. Jej użytkownicy będą mieli do dyspozycji kuchenię, wolontariuszy, którzy pomogą zrobić kawę, "Żabkę" kilka metrów od Centrum, smakołyki i przekąski przygotowane przez innych, a przede wszystkim naszą otwartość.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na uroczyste Centrum, które odbędzie się w sobotę, 4 czerwca od godz. 19.00. W programie spotkania prezentacja idei Centrum "Fratelli Tutti" przez ks. dr. Przemysława Szewczyka, prezesa Stowarzyszenia "Dom Wschodni" oraz koncert czterech wykonawców (z Ukrainy, Portugalii, Syrii i Kongo). Później będzie czas na podzielenie się pomysłami na inicjatywy, które chętnie zrealizujemy razem z Wami w Centrum. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, którzy w naszym mieście chcą budować miejsce, gdzie można się spotkać, porozmawiać, rozwijać i bawić wspólnie.     

Files to download