Daj pracę! Karam - kierowca niepełnosprawnych

Daj pracę! Karam - kierowca niepełnosprawnych

Kochani, zapraszamy Was dzisiaj na wyjątkową przejażdżkę po Aleppo! Za kierownicą siedzi Karam. Jego żona choruje, podczas wojny stracili dom w Midan, ale mimo wszystko uśmiecha się i podkręca głośniej muzykę, gdy odpala silnik samochodu, żeby zawieźć swoich pasażerów do pracowni dla niepełnosprawnych, w której mężczyźni wyrabiają breloczki, a kobiety wyszywają.

W samochodzie już siedzą: Baszar A., Diana, Mariam i Baszar P. Wszyscy są niepełnosprawni, a życiowymi trudnościami, z którymi muszą się borykać, mogli by obdzielić sporo ludzi... Baszar A. choruje na serce, ale podejmuje pracę tym bardziej, że musi się opiekować także swoją kochaną siostrą. Diana mieszka tylko z mamą, która dzielnie ją wspiera i traktuje jak swój największy skarb. W rodzinie Mariam rolę opiekuna przejął jej brat, który rzucił studia, aby podjąć pracę i utrzymać rodzeństwo. Z kolei w rodzinie Baszara P. bohaterką jest mama, która pracuje ponad siły na dwie zmiany, żeby zapewnić środki do życia dla rodziny. Karam, nasz kierowca, doskonale wie, jak ważna jest jego praca dla tych ludzi: dzięki niemu mają coś do zrobienia, mogą dojechać do warsztatu, rozwijać się i pracować, żeby ulżyć choć trochę swoim najbliższym.

Chcemy Was prosić, żebyście w sposób syboliczny dosiedli się do tej taksówki dorzucając się do opłacenia jej kosztów. "Dom Wschodni" przekazał już trochę środków na opłacenie transportu dla niepełnosprawnych, o których Wam teraz wspomnieliśmy, ale potrzebujemy Waszej pomocy, żeby kontynuować wsparcie. Pomagając, zapewniacie pracę Karamowi, a 4 innym osobom pozwalacie rozwijać talent w pracowni, która jest dla nich także miejscem spotkań z ludźmi oraz szkołą życia.

Środki na transport dla Baszara A., Diany, Mariam i Baszara P, a równocześnie na pracę dla Karama można przekazywać na konto Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis"
ul. Więckowskiego 13, Łódź
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytył przelewu: Daj pracę

Osoby, które przekażą darowiznę powyżej 500 PLN, otrzymają pamiątkowy dyplom: "INWESTOR W PRZYSZŁOŚĆ ALEPPO"

Można także skorzystać z usługi DotPay:

Przekaż 10 PLN
Przekaż 30 PLN
Przekaż 50 PLN
Przekaż 100 PLN
Przekaż 500 PLN i zostań INWESTOREM W PRZYSZŁOŚĆ ALEPPO

Files to download